Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رئیس جمهوری فرانسه: مایلیم با تهران مذاکره کنیم

رئیس جمهوری فرانسه: مایلیم با تهران مذاکره کنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه روز جمعه سیاست‌های منطقه ای ایران را مورد انتقاد قرار داد. وی ابراز امیدواری کرد که تهران رفتار «کمتر تهاجمی» در منطقه داشته باشد و سیاست‌ موشکی خود را شفاف‌تر کند.

رئیس جمهوری فرانسه در عین حال تاکید کرد که ایران «یک قدرت است و دوست داریم با تهران مذاکره کنیم و گفتگوها را ادامه دهیم.» آقای ماکرون در بخش دیگری از سخنانش گفت که فرانسه «متحدان ممتاز و شرکای استراتژیکی داریم اما این مانع گفتگو با سایرین نمی‌شود.»

رئیس جمهوری فرانسه که برای شرکت در یک نشست اروپایی در سوئد بسر می‌برد تاکید کرد که «حفظ آرامش به نفع همه» است. وی تاکید کرد که سیاست خارجی فرانسه بر همین مبنا پایه گذاری شده و انتقاد اخیر تهران از پاریس «سوء تفاهم» است.

روابط تهران و پاریس در روزهای اخیر به دلیل موضع‌گیری‌های مقامات فرانسه درباره سیاست‌های منطقه‌ای و برنامه موشکی ایران دچار تنش شده است.

پیش از این ژان ایو لو دریان، وزیر خارجه فرانسه در سفر به عربستان نسبت به سیاست‌های ایران ابراز نگرانی کرده و خواستار مذاکره با تهران درباره برنامه موشکی شده بود.

همزمان تهران مواضع فرانسه در قبال سیاست‌های موشکی و منطقه‌ای ایران را مورد انتقاد قرار داده است. بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران، فرانسه را به نادیده گرفتن واقعیات موجود در منطقه متهم کرد و گفت که “این سخنان «تحت تأثیر القائات مقامات متوهم و جنگ افروز سعودی» است.

بیشتر بخوانید:

سفیر پیشین فرانسه در ایران در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز: موضع فرانسه در بحران ایران و عربستان متعادل است

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه: «محور تهران تا مدیترانه» مایه نگرانی است

سفیر پیشین فرانسه در گفتگو با یورونیوز: موضع فرانسه در بحران ایران و عربستان متعادل است

ایران: اظهارات وزیر خارجه فرانسه تحت تاثیر القائات عربستان بوده است