Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ارتش زیمبابوه: قدرت را به دست گرفتیم، موگابه سالم است

ارتش زیمبابوه: قدرت را به دست گرفتیم، موگابه سالم است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ارتش زیمبابوه به دنبال بسته شدن جاده های منتهی به ساختمان های اصلی دولت توسط خودروهای زرهی از به دست گرفتن قدرت در این کشور خبر داد.

ارتش زیمبابوه در عین حال اطمینان داده است که رابرت موگابه، رئیس جمهوری ۹۳ ساله این کشور به همراه خانواده اش در امنیت به سر می برد.

همزمان با مسدود شدن مسیرهای منتهی به ساختمان پارلمان و دادگاه ها در هراره، پایتخت، ساکنان این شهر در مقابل بانکها برای دریافت پول نقد صف کشیده اند.

ارتش زیمبایوه هر چند از به دست گیری قدرت در این کشور آفریقایی سخن می گوید اما همزمان وقوع کودتا را تکذیب می کند. بنا به اعلام ارتش هدف ماموریت کنونی حذف «مجرمان» نزدیک به رابرت موگابه است.

ورود ارتش به صحنه سیاسی زیمبابوه به دنبال تنش های اخیر بین رابرت موگابه و فرمانده ارتش این کشور رخ داده است. رئیس جمهوری زیمبابوه هفته گذشته امرسون امنانگگوا، معاون خود را از کار برکنار کرده بود.

ساکنان هراره سه شنبه شب از شنیده شدن صدای تیراندازی شدید در نزدیکی محل اقامت رابرت موگابه سخن گفته بودند. همزمان دولت این کشور از بازداشت ایگناتیوس چومبو، وزیر دارایی خبر داده است.

رابرت موگابه طی ۳۷ سال گذشته قدرت را در زیمبابوه در دست داشته است. این کشور طی سالهای اخیر با بحران اقتصادی روبرو بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راهپیمایی پزشکان معترض در زیمبابوه

برگزاری مراسم تشییع رابرت موگابه در پایتخت زیمبابوه

رابرت موگابه؛ از مبارزه با استعمار و آپارتاید تا سرنگونی در قامت دیکتاتور