Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

میشل عون: سعد حریری در عربستان در بازداشت است

میشل عون: سعد حریری در عربستان در بازداشت است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

میشل عون، رئیس جمهوری لبنان روز چهارشنبه اعلام کرد که عربستان سعودی سعد حریری، نخست وزیر این کشور را بازداشت کرده است. او این اقدام ریاض را تجاوز به لبنان توصیف کرد.

آقای عون در نشستی در شورای ملی رسانه‌های لبنان گفت: «هیچ چیزی نمی‌تواند عدم بازگشت حریری در این دوازده روز را توجیه کند. به همین دلیل از نظر ما او بازداشت شده است. این نقض توافقنامه وین و نقض حقوق بشر است.»

او همچنین در یک پیام توییتری اعلام کرد: «ما نمی‌توانیم بیش از این منتظر بمانیم و زمان را از دست بدهیم. امورات حکومتی را نمی‌توان متوقف کرد.»

سعد حریری روز شنبه ۴ نوامبر و در جریان سفر خود به عربستان سعودی از مقام نخست وزیری لبنان استعفا داد و پس از آن دیگر به کشورش برنگشت.

میشل عون پیش از این اعلام کرده بود که استعفای آقای حریری را تا زمانی که او به لبنان برنگردد، قبول نخواهد کرد.
سعد حریری نیز پس از استعفا در پیامی توییتری و همچنین در مصاحبه‌ای تلویزیونی اعلام کرده بود که به لبنان برمی‌گردد اما با طولانی شدن زمان ماندن او در عربستان، میشل عون یکشنبۀ گذشته درباره آزاد بودن آقای حریری در ریاض ابراز تردید کرد.

عربستان سعودی این موضوع که سعد حریری را بر خلاف خواست خودش در این کشور نگه داشته و یا اینکه او را برای استعفا تحت فشار قرار داده، رد کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سعد حریری: سوریه حکم اعدام من را صادر کرده است

وزیر کشور لبنان: قتل صراف وابسته به حزب‌الله و رابط ایران، احتمالا کار اسرائیل بوده است

وزیر خارجه ایران در لبنان با حسن نصرالله، رهبر حزب‌الله دیدار کرد