امدادرسانی به زلزله زدگان غرب ایران در قاب تصویر

امدادرسانی به زلزله زدگان غرب ایران در قاب تصویر
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

همزمان با ادامه عملیات امدادرسانی به آسیب دیدگان زلزله ۷.۳ ریشتری در نواحی مرزی ایران و عراق، آخرین آمار اعلام شده حکایت از جان باختن ۴۳۲ نفر و مراجعه ۹۳۴۵ مصدوم به بیمارستان ها دارد.

به گفته اکبر سنجابی، فرماندار سرپل ذهاب چادر همچنان به خیلی از آسیب دیدگان سر پل ذهاب نرسیده است. وی افزود که تعدادی از اهالی همچنان شب را در سرما سپری می کنند. بخشدار ازگله در استان کرمانشاه نیز مهمترین مشکل در این منطقه را تامین چادر و وسایل گرمایشی عنوان کرده است.

از سوی دیگر محمد هادی ایازی، معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت ایران از «نیاز فوری» به تامین حدود ۳۰ کانکس برای تامین نیازهای بهداشتی ساکنان مناطق زلزه زده سخن گفته است. به گفته وی دو بیمارستان سر پل ذهاب و اسلام آباد، ۱۹۰ خانه بهداشت و هفت مرکز جامع سلامت در جریان زلزله تخریب شده است.

در همین حال خبرگزاری تسنیم پیام هایی را از زلزله زدگان منتشر کرده است که از مشکلات عدیده زلزله زدگان و کاستی ها در کمک رسانی دولتی حکایت دارد. روزنامه بهار، چاپ تهران نیز از «واقعیتی متفاوت» در مناطق زلزله زده در مقایسه با آنچه در رسانه ها بازنمایی می شود، نوشته است. این در حالی است که ارسال کمک های مردمی به مناطق زلزله زده ادامه دارد.

در یکی از عکسهای منتشرشده توسط خبرگزاری ایسنا گروهی از زنان زلزله زده در حال ساخت سرپناهی برای خود دیده می شوند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا و بریتانیا تحریم‌های جدیدی را علیه برنامه پهپادی جمهوری اسلامی ایران وضع کردند

پایگاه‌های نظامی در دل کوه تا پالایشگاه‌ها؛ اسرائیل کدام هدف را برای ضربه به ایران انتخاب می‌کند؟

ادعای مقام ایرانی: سفیر سوئیس در شب حمله به اسرائیل به‌جای وزارت خارجه به سپاه احضار شد