Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

استرالیایی‌ها با قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان موافقت کردند

استرالیایی‌ها با قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان موافقت کردند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سرانجام پس از سالها بحث و گفتگو در استرالیا، ازدواج همجنسگرایان در این کشور رسما پذیرفته شد.

نزدیک به ۶۲ درصد از ۱۲.۷ میلیون رای دهندۀ استرالیایی که در نظرسنجیِ داوطلبانه و غیرالزام‌ آور برای قانونی شدن ازدواج همجنسگرایان در این کشور شرکت کرده بودند، موافقت خود را با این کار اعلام کردند.

نتیجۀ این نظرسنجی که از طریق پست انجام شد و مدت دو ماه طول کشید، روز چهارشنبه ۱۵ نوامبر اعلام شد. با انتشار این خبر، هزاران همجنسگرا در سراسر این کشور به خیابان‌ها آمدند و پیروزی خود را در این مبارزۀ حقوقی جشن گرفتند.

اکنون پارلمان استرالیا باید به اعتبار نتیجۀ این نظرسنجی وارد عمل شده و برای قانونی کردن ازدواج همجنسگرایان گام بردارد.

پیش از این در ماه اکتبر سال ۲۰۱۳ میلادی، مقامات دولت محلی کانبرا پایتخت استرالیا بدون کسب موافقت دولت فدرال، ازدواج همجنسگرایان را قانونی اعلام کرده بودند و بر این اساس، شماری از همجنسگرایان نیز مراسم رسمی ازدواج خود را برگزار کردند.
اما در دسامبر همان سال دادگاه عالی استرالیا، اعتبار این قانون را رد و حدود بیست ازدواجی را که در این مدت انجام شده بود لغو کرد. دادگاه معتقد بود که ازدواج همجنسگرایان باید بصورت «فدرال» قانونی شود.

با افزایش اختلافات در این باره، سرانجام مالکوم تورنبول نخست وزیر این کشور در یک جلسۀ پارلمانی پیشنهاد داد که بهتر است در این موضوع، نظر مردم استرالیا پرسیده شود. بر این اساس، یک نظرسنجی غیرالزام آور از ۱۲ سپتامبر آغاز شد.

روز چهارشنبه با مشخص شدن نتیجه این نظرسنجی، نخست وزیر استرالیا ابراز امیدواری کرد که قبل از آغاز سال جدید میلادی، قانون ازدواج همجنسگرایان در این کشور اصلاح و از ابتدای سال آینده، اجرای آن اغاز شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ازدواج نخستین زوج‌های همجنس‌گرا در استرالیا

رژه افتخار دگرباشان جنسی با پرچم‌های رنگین‌کمانی در مادرید

مهاجرت به استرالیا هر روز سخت‌تر از دیروز؛ دولت هزینه ویزای دانشجویی را ۲ برابر کرد