حذف ایتالیا؛ بهت و حیرت پس از ناکامی و اصرار ونتورا بر ماندن

حذف ایتالیا؛ بهت و حیرت پس از ناکامی و اصرار ونتورا بر ماندن
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در پی ناکامی تیم ملی فوتبال ایتالیا از راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه آینده «جانپییِرو ونتورا» سرمربی و «کارلو تاوکیو»، رئیس فدراسیون فوتبال این کشور در هاله ای از ابهام قرار دارد.

این در حالیست که بهت و حیرت ناشی از حذف قهرمان چهارگانه جهان از رقابت های انتخابی جام جهانی که برای نخستین بار پس از شصت سال صورت می گیرد پس از گذشت بیست و چهار ساعت هنوز در فضای ورزش ایتالیا حس می شود و واکنش ها به این ناکامی بزرگ همچنان ادامه دارد.

I almost made a cab driver cry while working on this story!

Read my USAToday</a> piece on <a href="https://twitter.com/hashtag/Italy?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#Italy</a>'s response to failing to qualify for <a href="https://twitter.com/FIFAWorldCup?ref_src=twsrc%5Etfw">FIFAWorldCup for 1st time since 1958 (w/ help from PaddyAgnew</a>): <a href="https://t.co/RlDxpG3eWv">https://t.co/RlDxpG3eWv</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/ItalyOUT?src=hash&ref_src=twsrc%5Etfw">#ItalyOUT</a> <a href="https://twitter.com/ARA_Network?ref_src=twsrc%5Etfw">ARA_Network

— Eric J. Lyman (@EricJLyman) 14 novembre 2017

جیوانی مالاگو، رئیس کمیته ملی المپیک ایتالیا از جمله افرادی بود که با ورود به این مسئله طرح استعفای رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا را به میان کشید.

مالاگو این تصمیم را بهترین اقدام ممکن برای رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا دانست و گفت: «در صورت طرح این سوال که اگر به جای او بودید چه می کردید پاسخ من این است که بی درنگ استعفا می دادم زیرا با این کار اعتبار کارهای مثبتی که در این دوره انجام شده حفظ می شد.»

#Malagò: «Se fossi #Tavecchio mi dimetterei» https://t.co/FhFFqeQh4M

— Corriere dello Sport (@CorSport) 14 novembre 2017

کسب نتیجه بدون گل مقابل سوئد در حضور بیش از هفتاد هزار تماشاگر پرشور در ورزشگاه سن سیرو شک و تردیدهای زیادی را در باره آینده سرمربی تیم ملی ایتالیا برانگیخته است. ونتورا روز دوشنبه اعلام کرد قصد استعفا ندارد زیرا هنوز در خصوص وضعیتش با رئیس فدراسیون فوتبال گفتگو نکرده است.

این درحالیست که هم اینک از چهره هایی چون آنتونیو کونته، سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا، کارلو آنچلوتی، روبرتو مانچینی و ماسیمیلیانو الگری به عنوان جانشین های احتمالی ونتورا نام برده می شود.

کارلو تاوکیو، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا تصمیم در باره آینده آتزوری و نیز سرنوشت نهایی ونتورا را به نشستی موکول کرده که قرار است روز چهارشنبه برگزار شود. قرار داد ونتورا به تازگی تا سال ۲۰۲۰ تمدید شده بود اما در بندی از این قرار داد عدم راهیابی ایتالیا به جام جهانی به منزله امکان فسخ آن مورد اشاره قرار گرفته است.

? | #Ventura: “I’ll discuss my future with the Federation. I feel I have to apologise to the Italians for the result.”

— Italy (@azzurri) 13 novembre 2017

از سوی دیگر لوکا لوتی، وزیر ورزش ایتالیا یکروز پس از ناکامی دیدار برگشت پلی آف مقابل سوئد به این مسئله واکنش نشان داد و گفت: «این تنها نتیجه بازی دیروز نبود که نشان داد مشکلاتی وجود دارد. نباید تصور شود که از زمان دیدار با تیم سوئد مشخص شد که اوضاع خوبی نداریم. ما در جریان دو دور پیشین جام جهانی در مرحله اول حذف شدیم. این در حالیست که اکنون هنوز روسای سری آ و سری ب به درستی انتخاب نشده اند. بنابر این کارهای زیادی باید صورت گیرد و من فکر می کنم علاوه بر دست گذاشتن بر نقاط ضعف گذشته بایست به بازسازی فوتبال ایتالیا پرداخت.»

تیم ملی ایتالیا پس از شکست ۱ به ۰ مقابل سوئد در مرحله پلی آف رقابت های انتخابی جام جهانی، در دیدار برگشت با نتیجه تساوی بدون گل در سن سیرو متوقف شد و از راهیابی به روسیه بازماند.

MehrdadS46@

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بوفون؛ تلخ ترین خداحافظی برای محبوب ترین دروازه بان

تساوی رم در شب مصدومیت آزمون و دیبالا و اخراج لوکاکو

سردار آزمون در رم؛ مهاجم لورکوزن شاگرد مورینیو می‌شود