بوفون؛ تلخ ترین خداحافظی برای محبوب ترین دروازه بان

Access to the comments نظرها
نگارش از Mehrdad Sadeghi
بوفون؛ تلخ ترین خداحافظی برای محبوب ترین دروازه بان

جان لوئیجی بوفون روز دوشنبه پس از دیدار برگشت مرحله پی آف رقابت های انتخابی جام جهانی روسیه مقابل سوئد از بازی های ملی خداحافظی کرد.

خداحافظی جی جی بوفون از آتزوری در غم انگیزترین شکل ممکن و پس از ناکامی لاجوردی پوشان از راهیابی به مرحله نهایی رقابت های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه صورت گرفت.


شاگردان جامپیرو ونتورا که در دیدار رفت ۱ به ۰ مقابل تیم بدون زلاتان سوئد شکست خورده بودند دوشنبه شب برای بازگرداندن بخت صعود خود تنها به یک گل نیاز داشتند؛ گلی طلایی که بیش از شصت میلیون ایتالیایی در آن نود دقیقه فراموش نشدنی چشم انتظارش بودند ولی هرگز به تور دروازه سوئد نچسبید.

فقط یک گل کافی بود تا رویای جی جی بوفون برای دیدن تابستان روسیه و خداحافظی از آتزوری پس از جام جهانی زنده بماند و او بتواند با سر و دستانی رو به آسمان با میلیون ها طرفدار خود خداحافظی کند.

بوفون سی و نه ساله برای نخستین بار پاییز ۱۹۹۷ پیراهن تیم ملی ایتالیا را در دیدار مقابل روسیه در چارچوب رقابت های پلی آف جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه به تن کرد و نقش به سزایی در صعود تیم اش داشت. سوپرمن یوونتوس و تیم ملی ایتالیا پس از دو دهه اوج و ۱۷۵ بازی ملی، پیراهن آتزوری را باز هم در یک دیدار پلی آف از تن به در کرد.


افتخارات ملی: – قهرمانی در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان . – نایب قهرمانی جام ملتهای اروپا در سال ۲۰۱۲. – مدال برنز جام کنفدراسیون ها در سال ۲۰۱۳. – مدال طلای رقابت های قهرمانی امید های اروپا در سال ۱۹۹۶. – بهترین دروازه بان جهان از دید فیفا در سال ۲۰۱۷


MehrdadS46@