راکت پرانی از پاکستان به ولایت مرزی افغانستان

راکت پرانی از پاکستان به ولایت مرزی افغانستان
نگارش از Euronews

مقامات محلی ولایت کنر در شرق افغانستان می گویند که در ۲۴ ساعت گذشته نیروهای نظامی پاکستان بار دیگر به این منطقه راکت پرتاب کرده اند.

جمعه گل همت، رئیس پلیس کنر در اینباره گفت که نیروهای پاکستان بیش از ۱۲۰ راکت به این منطقه پرتاب کردند که در جریان این حملات راکتی ۱ نفر زخمی شده است.

شبکه خبری طلوع به نقل از ساکنان وسوالی شیلتان در ولایت کنر گزارش کرد که روز شنبه بیش از ۵۰ راکت از آنسوی مرز پاکستان به این منطقه برخورد کرده است.

همچنین پلیس ولایت کنر اعلام کرد که وسوالی های دانگام و ناریا نیز هدف این راکت پرانی بوده اند.

مقامات پاکستان می گویند که راکتهای ارتش این کشور، گروه های تروریستی (طالبان) را هدف قرار داده بود اما ساکنان این نواحی می گویند که این راکتها به خانه ها جنگلهای اطراف برخورد کرده است.

همچنین سخنگوی ارتش پاکستان روز دوشنبه ضمن اعلام کشته شدن دو سرباز این کشور در حمله شبه نظامیان به پاسگاهی در نزدیکی مرز ولایت کنر با پاکستان در حساب توئیتری خود گفت که که کشورش هزینه پاکسازی امنیتی در آنسوی مرز در افغانستان را می پردازد.


بر اساس آمار رسمی از سپتامبر سال جاری به این طرف دست کم ۱۵۰۰ راکت از پاکستان به ولایت مرزی کنر شلیک شده است. حملات راکتی پاکستان که از چند سال پیش آغاز شد باعث آواره شدن ساکنان این نواحی می شود.

وزارت دفاع افغانستان در ماه فوریه هشدار داده بود که پرتاب این راکت ها برای پاکستان عواقب جدی در پی خواهد داشت.

مطالب مرتبط