حمله مرگبار به نظامیان در کویته در آستانه هفتادمین سالگرد استقلال پاکستان

حمله مرگبار به نظامیان در کویته در آستانه هفتادمین سالگرد استقلال پاکستان
نگارش از Euronews

تعداد قربانیان انفجار انتحاری شنبه شب در کویته پاکستان به ۱۵ کشته و ۳۲ زخمی رسید.

شاخه وابسته به داعش در پاکستان و افغانستان موسوم به (گروه خلافت اسلامی خراسان) مسئولیت این حمله مرگبار را برعهده گرفته و گفته می‌شود هدف آن کاروان وابسته به نیروهای امنیتی پاکستان بوده است.

انفجار پس از آن رخ داد که بمبگذار انتحاری سوار بر موتورسیکلت با نزدیک شدن به یک خودروی نظامی، خود را منفجر کرد. در پی آن خودروی مذکور به آتش کشیده شد و شعله‌های آتش به سایر خودروها نیز سرایت کرد. در میان جان‌باختگان این انفجار هفت نظامی هم دیده می‌شود. حال تعدادی از زخمیان حادثه وخیم گزارش شده است.

این انفجار دو روز قبل از هفتادمین سالگرد استقلال پاکستان (۱۴ اوت) رخ می‌دهد و به نظر می‌رسد حامل پیامی به رهبران کشور باشد. با این حال فرمانده ارتش پاکستان اطمینان داده که مراسم جشن این رویداد تاریخی بدون هیچ مشکلی برگزار خواهد شد.

در کویته وضعیت فوق‌العاده اعلام و حضور نیروهای امنیتی در اطراف محل حادثه سنگین گزارش شده است. این شهر در ایالت بلوچستان، واقع در جنوب غربی پاکستان پیش از این هم شاهد حملاتی از این دست بوده است. حدود یک ماه و نیم پیش، همزمان با عید فطر، انفجاری انتحاری در این شهر نظامیان را هدف قرار داد و در جریان آن ۱۱ تن از جمله چهار نظامی کشته و ۱۹ نفر دیگر زخمی شدند.

در اوایل اوت سال گذشته و در جریان حمله انتحاری به جمعی از وکلا و مقام‌های امنیتی بیش از ۷۰ تن جان باختند.

مطالب مرتبط