Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ایران ۱ ونزوئلا ۰؛ ادامه شکست ناپذیری ملی پوشان

ایران ۱ ونزوئلا ۰؛ ادامه شکست ناپذیری ملی پوشان
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دیدار تدارکاتی تیم ملی فوتبال ایران مقابل ونزوئلا برای کسب آمادگی جهت حضور در مسابقات جام جهانی روسیه با نتیجه ۱ بر ۰ به نفع ملی پوشان ایرانی به پایان رسید.

پیش از شروع این دیدار دو تیم در ورزشگاه نایمنخن هلند به نشانه احترام به قربانیان زمین لرزه یکشنبه شب در نواحی مرزی ایران و عراق یک دقیقه سکوت کردند. این زمین لرزه ۷.۳ ریشتری در ایران دست کم چهارصد کشته برجای گذاشت.

شاگردان کارلوس کیروش که با بازوبند مشکی در میدان حاضر شده بودند در همان ثانیه های نخست مسابقه فرصت باز کردن دروازه حریف را داشتند که این موقعیت خوب گلزنی با ضربه رضا قوچان نژاد، مهاجم تیم ملی ایران به هدر رفت. علیرضا جهانبخش با ارسال دقیق خود پایه گذار این موقعیت بود.

تیم ونزوئلا نیز در دقیقه ۳۵ بر روی اشتباه علیرضا بیرانوند به یک موقعیت گلزنی بسیار خوب دست یافت که جاگیری مناسب سید جلال حسینی سبب شد تا توپ از روی خط دروازه ایران به بیرون کشیده شود.

موقعیت تک به تک وحید امیری با دروازه بان ونزوئلا که با پاس مورب رامین رضائیان از جناح راست بوجود آمد آخرین فرصت گلزنی تیم ایران در پایان نیمه اول بود که با بی دقتی از دست رفت.

در نیمه دوم دو تیم که با چند تغییر پا به میدان گذاشته بودند سعی کردند با سرعت دادن به بازی و گردش توپ در نقاط مختلف زمین ورق را به نفع خود برگردانند. تیم ملی ایران در شروع این نیمه رویکردی هجومی تر به خود گرفت و در دقیقه ۵۵ می رفت تا با ضربه سر مرتضی پورعلی گنجی، مدافع جلو کشیده خود صاحب گل برتری شود اما واکنش خوب دروازه بان ونزوئلا این فرصت را از ایران گرفت.

یک دقیقه بعد علیرضا قوچان نژاد پاس ارسالی توسط جهانبخش را در درون محوطه جریمه وارد دروازه ونزوئلا کرد اما داور به نشانه آفساید این گل را مردود اعلام کرد.

گل پیروزی بخش ایران: تنها گل ایران توسط علیرضا جهان بخش، ستاره تیم ملی در این مسابقه به ثمر رسید. جهانبخش که سالهای نخست حضور خود در اروپا را با درخشش در باشگاه نایمخن سپری کرده بود از همان ابتدای مسابقه نشان داد برای گلزنی در ورزشگاه اختصاصی باشگاه سابقش از انگیزه زیادی برخوردار است. هافبک کناری تیم ملی ایران در دقیقه ۵۷ پاس اورلب زیبای وحید امیری را در جریان یک ضد حمله با ضربه ای دقیق وارد دروازه ونزوئلا کرد.

پس از آن ایران بازهم چند فرصت دیگر گلزنی بدست آورد که با بی دقتی از دست رفت. تیم ونزوئلا نیز در ده دقیقه پایانی مسابقه با نفوذ های مکرر از دو جناح صاحب چندین فرصت خطرناک گلزنی شد که رشید مظاهری گلر تعویضی ایران در نیمه دوم آنها را مهار کرد.

نکته جالب آنکه برغم انتشار خبرهایی مبنی بر احتمال برگزاری دیدار دوستانه ایران و ونزوئلا بدون حضور تماشاگر به دلیل مسائل امنیتی، بیش از صد فوتبالدوست ایرانی در این دیدار از نزدیک مسابقه را تماشا کردند و به تشویق تیم ایران پرداختند.

ملی پوشان فوتبال ایران پنجشنبه گذشته در دیگر دیدار تدارکاتی خود که در اتریش برگزار شد موفق شده بودند با یک گل از سد تیم پاناما بگذرند.

گزارش تصویری از نیما قدکپور، خبرنگار اعزامی یورونیوز به هلند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گفتگوی یورونیوز با علیرضا مرزبان؛ از تحلیل «نرم» ناکامی آلمان تا دوای درد فوتبال ایران

خوشامدگویی بکن‌باوئر به دشان برای عضویت در باشگاه سه نفره

شادمانی کروات‌ها از نایب قهرمانی جام‌جهانی ۲۰۱۸