حمله هوایی به بازاری در شمال سوریه همزمان با دیدار پوتین و اردوغان

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
حمله هوایی به بازاری در شمال سوریه همزمان با دیدار پوتین و اردوغان

پنجاه و سه غیرنظامی از جمله چندین کودک در حمله هوایی به بازاری در اتارب منطقه تحت کنترل شورشیان در شمال سوریه کشته شدند. این حمله هوایی همزمان با دیدار رجب طیب اردوغان و ولادیمیر پوتین در حالی صورت گرفت که دو رئیس جمهور بر پیش گرفتن راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه تاکید کردند.

بر اساس توافق صورت گرفته در نشست آستانه میان دولت های ایران، ترکیه و روسیه شهر اتارب در استان حلب نیز جزو مناطق «کاهش تنش» محسوب می شد.


یکی از موضوعات گفتگوی روز دوشنبه ولادیمیر پوتین با رئیس جمهوری ترکیه نیز تاکید بر نتیجه بخش بودن ایجاد مناطق«کاهش تنش» بوده است.

ولادیمیر پوتین در نشست مطبوعاتی پس از این دیدار گفت: «ما در مورد لزوم تلاش برای ایجاد ثبات در سوریه اتفاق نظر داریم و برای پیشبرد این موضوع نیاز به روند حل و فصل سیاسی داریم.»


به گزارش دیده بان حقوق بشر سوریه، بازار شهر اتارب سه بار توسط جنگنده ها مورد اصابت قرار گرفت و پنج کودک و سه زن نیز از جمله ۵۳ نفری بودند که در این حمله جان خود را از دست دادند.

این سازمان غیردولتی اعلام کرد که هنوز مشخص نیست که این حمله توسط جنگنده های دولت سوریه و یا متحد روس اش صورت گرفته باشد.
در عین حال خبرنگار سوری زمان الوصل، وبسایت خبری مخالف دولت بشار اسد در حساب توئیتری خود نوشت که این حمله که بنظر می رسد توسط سه جنگنده روسی به بازار شهر اتارب صورت گرفت، ده ها کشته برجای گذاشته و صد مغازه بازار را نیز ویران کرده است.