گمانه زنی درباره حضور ابوبکر بغدادی در البوکمال

گمانه زنی درباره حضور ابوبکر بغدادی در البوکمال
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دیدبان حقوق بشر سوریه روز جمعه در اطلاعیه ای اعلام کرد نیروهای داعش موفق شده‌اند نیمی از شهر البوکمال را در استان دیرالزور بازپس بگیرند. روز گذشته خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) اعلام کرده بود که نیروهای ارتش سوریه با حمایت نیروهای هوایی روسیه توانستند آخرین مواضع گروه موسوم به دولت اسلامی را در استان دیرالزور در مرز عراق تصرف کنند.

رامي عبد الرحمن، رییس دیدبان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه اعلام کرده است که نیروهای داعش توانسته‌اند کنترل محله‌های شمالی، شمال شرق و شمال غربی شهر البوکمال را دوباره بدست گیرند.

استان دیرالزور پیش‌تر به طور کامل در دست نیروهای داعش قرار داشت. در ماه‌های گذشته نیروهای ارتش سوریه و نیروهای دموکراتیک سوریه به همراهی نیروهای کرد در این منطقه با داعش درگیر بودند. اکنون این گروه تنها ۳۰ درصد از استان دیرالزور را در دست دارد.

شبکه المنار وابسته به حزب‌الله لبنان گزارش داده که هنگام تصرف البوکمال توسط نیروهای ارتش سوریه، ابوبکر بغدادی، رهبر داعش، در این شهر حضور داشته است. خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) نیز به نقل از اداره اطلاع رسانی و تبلیغات جنگ محور مقاومت اعلام کرده که همزمان با پاکسازی شهر البوکمال ازسوی ارتش سوریه و نیروهای مقاومت، اخباری درباره حضور ابوبکر البغدادی در یکی از بخش های این شهر منتشر شده است.

بیشتر بخوانید:
ارتش سوریه آخرین پایگاه داعش را باز پس گرفت

آخرین نشانه زنده بودن ابوبکر بغدادی، پیام صوتی او بود که در ماه سپتامبر منتشر شد. او در این پیام از هواداران خود می‌خواست که علی‌رغم فشارهای اخیر، به نبرد ادامه بدهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرویس‌های امنیتی آمریکا: ابوبکر بغدادی زخمی شده است

حمله داعش به نیروهای ارتش سوریه؛ شمار قربانیان به ۳۳ نفر افزایش یافت

از نیروهای دولتی سوریه تا القاعده و مخالفان اسد؛ عضوگیری از کودکان توسط گروه‌های مسلح افزایش یافت