حضور اوباما در هیات منصفه دادگاه منتفی شد

حضور اوباما در هیات منصفه دادگاه منتفی شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده برای خدمت در هیات منصفه انتخاب نشد.

آگهی

آقای اوباما در حال ورود به مرکز خدمات شهروندی ریچارد جی دیلی در حالیکه یک کت اسپرت و پیراهن بدون کراوات به تن داشت با استقبال گروهی از شهروندان روبرو شد.

به گزارش اسوشیتدپرس، قاضی ارشد شهرستان کوک در ایالت ایلینوی به خبرنگاران گفت که باراک اوباما در برای انجام این وظیفه شهروندی انتخاب نشده است.

اگرچه باراک و میشل اوباما گفته اند که تا پایان تحصیلات دبیرستان دختر کوچکشان ساشا در واشنگتن خواهند ماند اما هنوز خانه ای به سبک معماری جرجی در شیکاگو دارند. روز جمعه رئیس جمهور سابق آمریکا منزل خود در شیکاگو را ترک کرده و با اتومبیل شخصی خود وارد پارکینگ ساختمان دادگاه شد. او با تمامی افراد حاضر در سالن انتظار دادگاه دست داد.

شرکت در هیات منصفه دادگاه از وظایف شهروندی در ایالات متحده است. باراک اوباما نیز برای خدمت در هیات منصفه دادگاه شیکاگو احضار شده بود که پس از حضور در دادگاه، مقامات قضایی، وی را برای حضور در این مقام انتخاب نکردند.

پیش از این نیز جورج دبلیو بوش در سال ۲۰۱۵، بیل کلینتون در سال ۲۰۰۳ و جو بایدن، معاون اول باراک اوباما در سال ۲۰۱۱ برای خدمت در هیات منصفه احضار شده بودند. که از میان آنها تنها جورج بوش در ترکیب هیات منصفه قرار گرفت.

شبکه های اجتماعی باراک اوباما و همسرش پس از پایان دوره دوم ریاست جمهوری با انتشار مطالبی از فعالیتهای اجتماعی این زوج در «موسسه اوباما»، مردم آمریکا را به انجام وظایف شهروندی دعوت می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قاضی آمریکایی یکی از متهمان ۱۱ سپتامبر را به دلیل «عوارض شکنجه در گوانتانامو» از محاکمه معاف کرد

حمله به ساختمان کنگره آمریکا؛ رهبر سابق گروه افراطی «پسران مفتخر» به ۲۲ سال زندان محکوم شد

«ترامپ در سه هفته گذشته حدود ۲۰ میلیون دلار از کمک‌های مردمی عایدی داشته است»