Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترامپ خطاب به رهبر کره شمالی: ما را امتحان نکنید

ترامپ خطاب به رهبر کره شمالی: ما را امتحان نکنید
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده در سفر به کره جنوبی طی سخنرانی روز چهارشنبه خود در مجمع ملی این کشور، با هشدار به رهبر کره شمالی نسبت به توسعه سلاح های هسته ای گفت: «این کار برایتان امنیت نمی آورد بلکه رژیم شما را در معرض خطر جدی قرار می دهد.»

رئیس جمهور آمریکا در این سخنرانی که در جمع نمایندگان سنا و مجلس نمایندگان کره جنوبی ایراد شد، خطاب به کیم جونگ اون گفت: «ما را دست کم نگیرید و (صبر) ما را امتحان نکنید.»

Anyone who doubts the strength or determination of the U.S. should look to our past….and you will doubt it no longer. pic.twitter.com/zyuYc0fIH6

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 8, 2017

آقای ترامپ اظهار کرد که کره شمالی با ضعیف قلمداد کردن خویشتنداری آمریکا در گذشته مرتکب اشتباه محاسباتی شده است. وی گفت: «این دولت نسبت به دولت های قبلی آمریکا کاملا متفاوت است.»

وی همچنین اعلام کرد: «ایالات متحده تحت اداره من، ارتش خود را بطور کامل بازسازی می کند و صدها میلیارد دلار برای جدیدترین و بهترین تجهیزات نظامی در دنیا هزینه می کند. من صلح می خواهم اما از دل قدرت و استحکام.»

The U.S., under my administration, is completely rebuilding its military, and they’re spending hundreds of billions of dollars to the newest and finest military equipment anywhere in the world, being built right now. I want peace through strength! pic.twitter.com/2YXkIvRIFi

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 8, 2017

این یکی از تندترین سخنرانی های دونالد ترامپ درباره مقابله با کره شمالی بود. وی با دعوت از کشورهای جهان به منزوی کردن کره شمالی آنها را از «هرگونه پشتیبانی، رساندن مواد غذایی و تائید» این کشور منع کرد و از چین و روسیه خواست تا مانع از اجرای قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره کره شمالی نشوند.

این در حالی است که آقای ترامپ روز گذشته گفته بود که در صورت توقف آزمایش موشک های بالستیک توسط پیونگ یانگ، حاضر است تا با آنها «معامله» کند.

آقای ترامپ با تشبیه کره شمالی به «گولاگ ها»، اردوگاه های کار اجباری در شوروی سابق، بدون ارائه آمار یا مدرک خاصی گفت که مردم این کشور رشوه دادن به کارمندان دولت برای فرار و کار کردن بعنوان «برده» در کشورهای خارجی را به ماندن در کشور خود ترجیح می دهند.

دونالد ترامپ در مجمع ملی کره جنوبی گفت: «ما اجازه نخواهیم داد تا شهرهای آمریکا به تخریب تهدید شوند. ما مرعوب نخواهیم شد.» وی افزود: « ما اجازه نمی دهیم که بدترین جنایت تاریخ بشر در اینجا اتفاق بیفتد. ما برای رسیدن به این امنیت جنگیده ایم و کشته داده ایم.»

با وجود اینکه اینبار رئیس جمهوری ایالات متحده، کیم جونگ اون را «مرد موشکی کوچک» خطاب نکرد اما گفت که «کشور کره شمالی توسط یک فرقه اداره می شود.»

رئیس جمهوری آمریکا گفت که تا زمانیکه که آرزوی ما برای برقراری صلح میان دو کره، ساختن پل میان دو کشور که به پیوستن خانواده ها و «در آغوش کشدن عموزاده ها» محقق شود، در مقابل دولت کره شمالی محکم خواهیم ایستاد.

Together, we dream of a Korea that is free, a peninsula that is safe, and families that are reunited once again! pic.twitter.com/9tsZRCC83j

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) November 8, 2017

به گفته سخنگوی کاخ سفید در این سفر ۲۴ ساعته از کره جنوبی، لغو شدن بازدید آقای ترامپ از منطقه غیر نظامی میان دو کره بدلیل شرایط بد آب و هوایی باعث ناراحتی وی شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره شمالی: تحریم‌های جدید شورای امنیت اقدامی جنگ‌طلبانه است

ژاپن از استراتژی دونالد ترامپ در قبال بحران کره حمایت می‌کند

ترامپ: هیچ رژیمی نباید عزم آمریکا را دست‌کم بگیرد