حمله داعش به دفتر شبکه تلویزیونی شمشاد در کابل

حمله داعش به دفتر شبکه تلویزیونی شمشاد در کابل
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بامداد سه‌شنبه شبکه تلویزیونی شمشاد در شهر کابل، پایتخت افغانستان مورد حمله قرار گرفت.

داعش (شاخه موسوم به ولایت خراسان) مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است. پیش از این ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی طالبان در یک پیام توییتری دخالت این گروه در حمله روز سه‌شنبه را رد کرده بود.

بصیر مجاهد، سخنگوی پلیس کابل می‌گوید در جریان حمله دست‌کم یک نگهبان جان خود را از دست داده است. دست‌کم ۲۰ نفر هم در زمان یورش و تبادل آتش زخمی شده اند.

به گزارش همین شبکه تلویزیونی، نیروهای نظامی و پلیس افغانستان پس از چند ساعت درگیری با مهاجمان موفق شدند جان تمامی کارکنان حاضر در ساختمان را نجات دهند. پخش برنامه‌های تلویزیون شمشاد که از زمان حمله متوقف شده بود، از سر گرفته شده است.

رسانه‌های محلی پیش‌تر گزارش کرده بودند که این حمله با وقوع انفجار همراه بوده و در جریان آن شماری از کارکنان شبکه شمشاد کشته و زخمی شده اند.

فیصل زلاند، کارمند شبکه تلویزیونی شمشاد که از معرکه جان سالم به در برده است، به خبرگزاری فرانسه گفت: «من مهاجمان را در صفحه دوربین‌های امنیتی دیدم. ابتدا به سوی نگهبانان تیراندازی کردند و سپس وارد ساختمان شدند. نارنجک پرتاب و تیراندازی می‌کردند.» آقای زلاند می‌گوید از در پشتی ساختمان گریخته است.

تلویزیون شمشاد برنامه‌های خود را به زبان پشتو در سراسر افغانستان پخش می‌کند.

پایتخت افغانستان در ماه‌های گذشته شاهد افزایش حملات به اهداف غیرنظامی بوده است. تنها در دو هفته پایانی ماه اکتبر، ۷۵ نفر جان خود را در جریان این حملات از دست دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله افراد مسلح به هتل اینترکانتیننتال کابل؛ دو نفر از مهاجمان کشته شدند

روز جهانی آزادی مطبوعات؛ سازمان ملل حملات طالبان به رسانه‌های افغانستان را محکوم کرد

چرا قرار دادن سپاه پاسداران در لیست سازمان‌های تروریستی برای اتحادیه اروپا و بریتانیا آسان نیست؟