Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

یونیسف: سوءتغذیه در میان کودکان روهینگیا افزایش یافته است

یونیسف: سوءتغذیه در میان کودکان روهینگیا افزایش یافته است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بنا به اعلام صندوق کودکان ملل متحد میزان سوءتغذیه در میان کودکان روهینگیا که از میانمار به جنوب بنگلادش گریخته اند به شکل چشم گیری افزایش یافته است.

یونیسف سوءتغذیه کودکان روهینگیا را به طور بالقوه مرگبار ارزیابی کرده است. به گفته این نهاد وابسته به سازمان ملل متحد شمار کودکان روهینگیا که از گرسنگی رنج می برند طی چند ماه دو برابر شده است.

حدود ۹۰۰ هزار پناهجوی روهینگیا در شرایط نامساعد در اردوگاههای جنوب بنگلادش اسکان یافته اند. از این تعداد بیش از ۶۰۰ هزار تَن پس از آغاز عملیات ارتش میانمار علیه اقلیت روهینگیا در ماه اوت به بنگلادش گریخته اند.

تخمین زده می شود حدود نیمی از پناهجویانی که در ماههای اخیر وارد بنگلادش شده اند، کودک هستند. سازمان پزشکان بدون مرز پیش از این از تجاوز جنسی به برخی از دختران زیر ۱۰ سال روهینگیا سخن گفته بود.

بیشتر بخوانید: پزشکان بدون مرز: به برخی از کودکان زیر ۱۰ سال روهینگیا تجاوز شده است

به گفته سازمان بین المللی مهاجرت آن دسته از پناهجویان روهینگیا که از راه دریایی خود را به بنگلادش می رسانند، بطور خاص در معرض خطر بیشتری هستند. این سازمان تعداد پناهجویانی که هنگام طی مسیر دریایی جان خود را از دست داده اند ۲۵۰ نفر تخمین می زند.

گزارش صندوق کودکان ملل متحد در حالی منتشر می شود که ورود پناهجویان روهینگیا به بنگلادش همچنان ادامه دارد. کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان تخمین می زند که روزانه همچنان حدود سه هزار پناهجو وارد خاک بنگلادش می شوند.

بیشتر بخوانید: آمریکا طرح اتهام «پاکسازی قومی» علیه میانمار را بررسی می کند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمریکا طرح اتهام «پاکسازی قومی» علیه میانمار را بررسی می کند

جمع آوری کمک های مالی بین المللی برای رسیدگی به آوارگان روهینگیا

آمار تازه یونیسف همزمان با اولین روز جهانی بازی: میلیون‌ها کودک خردسال با خشونت والدین تربیت می‌شوند