Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جمع آوری کمک های مالی بین المللی برای رسیدگی به آوارگان روهینگیا

جمع آوری کمک های مالی بین المللی برای رسیدگی به آوارگان روهینگیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کنفرانس بین المللی جمع آوری کمک های مالی برای رسیدگی به نهصد هزار آواره روهینگیایی روز دوشنبه در ژنو آغاز به کار کرد.

این گردهمایی با نام «کنفرانس امید برای بحران آوارگان روهینگیا» به طور مشترک توسط سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا و کشور کویت برگزار می شود و هدف از آن تلاش برای جمع آوری دست کم ۴۳۴ میلیون دلار کمک مالی تا فوریه ۲۰۱۸ اعلام شده است که ۱۰۰ میلیون دلار آن تاکنون تامین و یا وعده پرداخت آن داده شده است.

این مبلغ قرار است برای کمک رسانی به سیصد هزار تن از ساکنان منطقه مسکونی «بازار کاکس» واقع در جنوب بنگلادش و بیش از نهصد هزار تن از آوارگان مسلمان روهینگیایی قرار گیرد که از خشونت ها در میانمار گریخته و به این منطقه پناه آورده‌اند.

Touching insight into the plight of the #Rohingya#refugees. Global solidarity is now needed more than ever. Refugees</a> <a href="https://twitter.com/UNmigration?ref_src=twsrc%5Etfw">UNmigrationpic.twitter.com/YcjJ5sdrjc

— UNOCHA (@UNOCHA) 23 octobre 2017

اقلیت روهینگیا در میانمار که بیش از نود درصد ساکنان آنرا بودایی ها تشکیل می دهند به عنوان افراد خارجی در معرض آزار و اذیت شدید قرار گرفته و مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده‌اند. این قربانیان نژادپرستی بدون کسب اجازه از حق سفر و یا ازدواج در میانمار محروم‌اند و درهای بازار کار و خدمات عمومی نظیر مدارس و بیمارستان‌ها به رویشان بسته‌اند.

سازمان ملل متحد آزار و شکنجه اقلیت روهینگیا را مصداق بارز پاکسازی نژادی قلمداد کرده و انگشت اتهام را به سوی میانمار به عنوان عامل اصلی بی خانمانی و کوچ صدها هزار تن از اعضای این اقلیت مسلمان در طول چند دهه اخیر نشانه رفته است.

بسیاری از روهینگیایی ها برای فرار از خشونت ها ابتدا ترجیح داده‌اند خود را به شمال استان راخین واقع در غرب میانمار برسانند تا به جمع دیگر هم کیشان خود پیوندند و سپس از آنجا مجبور به فرار به سوی بنگلادش، کشور همسایه شده‌اند.

En los últimos dos meses, unos 600.000 #rohingya han huido de Myanmar a Bangladesh https://t.co/3ECn9xKeFuhttps://t.co/32JbjK0dTw ▶dsn

— Safety & Security (@dyaalertas) October 23, 2017

به گزارش سازمان ملل متحد بیش از ششصد هزار روهینگیایی که تعداد زیادی از آنها را زنان و کودکان تشکیل می دهند از بیست و پنجم اوت گذشته تاکنون از میانمار گریخته و از مرز این کشور عبور کرده اند.

سازمان بین المللی مهاجرت، کمیساریای عالی پناهندگان و دفتر امور بشردوستانه، سه نهاد زیر مجموعه سازمان ملل متحد هستند که در برگزاری کنفرانس جمع آوری کمک های مالی برای اقلیت روهینگیا مشارکت دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عفو بین الملل: سرکوب روهینگیا در میانمار جنایت علیه بشریت است

گزارش سازمان ملل از جزییات سرکوب و بیرون راندن نیم میلیون روهینگیایی

در بنگلادش چه خبر است؟ دولت معترضان به سهمیه‌ای‌ها را «رضاکار» خطاب کرد