ارتش عراق وارد القائم، از آخرین پایگاه‌های داعش شد

ارتش عراق وارد القائم، از آخرین پایگاه‌های داعش شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نیروهای عراقی توانستند روز جمعه وارد شهر القائم در غرب این کشور شوند. القائم و شهر راوه در نزدیکی مرز سوریه، آخرین نقاطی محسوب می‌شوند که همچنان در کنترل نیروهای داعش هستند.

این خبر توسط فرماندهی مشترک عملیات بازپس گیری این مناطق اعلام شد.

در عملیات آزاد سازی القائم و راوه که از پنجشنبه گذشته آغاز شده است، نیروهایی متشکل از ارتش عراق، نیروهای ضدتروریسم، نظامیان متعلق به قبیله‌های سنی مذهب و نیروهای بسیج شده توسط ایران حضور دارند.

حیدر عبادی، نخست وزیر عراق در زمان اعلام رسمی آغاز حمله گفته بود: «اعضای داعش باید بین مرگ یا تسلیم، یکی را انتخاب کنند.»

بنا بر گزارش فرماندهان عراقی، بامداد جمعه و در مرحلۀ نهایی حمله، توپخانه و هواپیماهای عراقی و همچنین هواپیماهای ائتلاف بین‌المللی مواضع داعشی‌ها را در این منطقه هدف حملات شدید خود قرار دادند و پس از آن، حمله نیروهای زمینی به مرکز القائم آغاز شد.

بنا بر اعلام نیروهای حشدالشعبی، شبه نظامیان داعش خانه‌های غیرنظامیان را در جنوب غرب القائم به آتش کشیده اند تا به این ترتیب بتوانند از قدرت دید هواپیماها بکاهند.

گمان می‌رود که حدود ۱۵۰۰ نفر از نیروهای داعش در القائم حضور داشته باشند و بنا بر گزارش‌ها با شدت گرفتن حملات در روز جمعه، بسیاری از آنها به همراه خانواده‌هایشان به سمت «بوکمال» در سوریه گریخته‌اند.

در القائم و مناطق اطراف آن حدود ۱۵۰ هزار نفر ساکنند که بخش عمدۀ آنها سنی مذهب هستند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سازمان ملل خواستار تحقیق بغداد در خصوص سوء‌استفاده نظامیان عراقی از اختیاراتشان شد

عملیات آزادسازی آخرین شهرهای تحت کنترل داعش در عراق آغاز شد

تدارک ارتش عراق برای بازپس گیری آخرین مناطق تحت کنترل داعش