تحقیقات درباره نمایش بنر راکی در حین مسابقه تیم گالاتاسرای

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
تحقیقات درباره نمایش بنر راکی در حین مسابقه تیم گالاتاسرای

دولت ترکیه دستور تحقیق درباره برافراشتن بنر غول پیکر راکی بالبوآ بوکسر افسانه ای در مسابقه باشگاه فوتبال گالاتاسرای را صادر کرده است. این بنر غول پیکر روز شنبه در بخشی از ورزشگاه که حامیان باشگاه گالاتاسرای حضور داشتند برافراشته شد که تصویر سیلوستر استالونه بازیگر سری فیلم های راکی که نقش راکی بالبوآ را بازی می کند را به تصویر کشیده است.

در نوشته روی این بنر نوشته شده است:‌ «بپا خیزید … آنها بزرگ به نظر می رسند زیرا شما زانو زده اید.»

رسانه های حامی دولت ترکیه گفته اند که این بنر بطور واضح با حامیان فتح الله گولن مرتبط است. فردی که ترکیه وی را مسئول کودتای شکست خورده تابستان ۲۰۱۶ این کشور می داند.

به نوشته روزنامه دیلی تقویم ترکیه، این بنر به سخنرانی فتح الله گولن ارجاع می دهد که در آن او شعری را می خواند که با این کلمات به پایان می رسد:‌ «بپاخیز سقاریه» (سقاریه نام یکی از استان های ترکیه است که دولت ترکیه پیش از این به تحقیقات درباره حامیان گولن در این شهر دست زده بود.)


باشگاه گالاتاسرای در بیانیه اتهامات وارده به این باشگاه در ارتباط با بنر راکی را «تلاشی رقت انگیز» برای بی اعتبار کردن این باشگاه ارزیابی کرده و گفته است که این بنر پیش از این در مسابقه ماه مه برافراشته شده بود و اقدام جدیدی نیست.

در پی اظهار دولت برای تحقیقات درباره این باشگاه، سهام گالاتاسرای پنج درصد سقوط کرد.