سپاه پاسداران: برنامۀ موشکی به‌سرعت رو به پیشرفت است

سپاه پاسداران: برنامۀ موشکی به‌سرعت رو به پیشرفت است
نگارش از Euronews

سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه اعلام کرد که برنامه موشکی‌اش برغم فشارهای آمریکا برای متوقف کردن آن، رو به پیشرفت است.

بنا بر اعلام خبرگزاری تسنیم، سپاه پاسداران در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «توسعه توان موشکی جمهوری اسلامی که در شرایط تحریم کامل رقم خورده است با شتاب بیشتر بدون وقفه ارتقاء و تداوم خواهد یافت.»

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در سخنرانی روز جمعه ۱۳ اکتبر، رویکرد تهاجمی‌تری علیه ایران بویژه به دلیل برنامه‌ موشکی این کشور اتخاذ کرد. در واکنش، سپاه پاسداران سخنان اخیر رئیس جمهوری آمریکا را نشانه‌ای از «عصبانیت آنها از نقش‌آفرینی سپاه» توصیف و تاکید کرد که در پاسخ به رویکرد خصمانۀ آقای ترامپ، برنامه موشکهای بالستیک ایران با سرعت بیشتری گسترش خواهد یافت.

دولت ترامپ از ایران خواسته است که به توسعه موشکهایی که قابلیت حمل بمب‌های هسته‌ای را دارند، نپردازد و ایران در مقابل اعلام کرده است که قصد چنین کاری را ندارد و تنها به دنبال تقویت توان دفاعی خود است.

ایران یکی از پیشرفته‌ترین برنامه‌های موشکهای بالستیک در خاورمیانه را دارد و آن را تاکتیکی برای مقابله با تهدیدات آمریکا، کشورهای عربی حاشیۀ خلیج فارس و اسرائیل می داند.

در این بیانیه با اشاره به نیروی قدس، شاخه‌ای از سپاه پاسداران که در کشورهای عراق و سوریه در حال فعالیت است آمده که «سپاه پاسداران قاطع‌تر و قوی‌تر از همیشه به دفاع از ایران و منافع این کشور ادامه می دهد.»


مطالب مرتبط