Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کره شمالی: جنگ هسته ای ممکن است هر لحظه آغاز شود

کره شمالی: جنگ هسته ای ممکن است هر لحظه آغاز شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کیم این ریونگ معاون سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد روز دوشنبه هشدار داد که شرایط در شبه جزیر کره به حساسترین نقطه رسیده و هر لحظه ممکن است جنگ هسته ای آغاز شود.

معاون سفیر کره شمالی در سازمان ملل خطاب به کمیته خلع سلاح هسته ای سازمان ملل گفت کره شمالی تنها کشور جهان است که مستقیما و بشدت از سوی آمریکا مورد تهدید هسته ای قرار گرفته است. او گفت که کشورش حق دارد از سلاح هسته ای در دفاع از خود استفاده کند.

این مقام کره شمالی همچنین افزود که خطرناک ترین مسئله، طرح ایالات متحده آمریکا برای اجرای یک عملیات مخفی با هدف از بین بردن رهبر کره شمالی است.

In mid-March, Dep Amb Kim In-Ryong made news when he said SK/US may have been behind the VX killing of Kim Jong Namhttps://t.co/BPwVIocVm9

— Noon in Korea (@NoonInKorea) April 18, 2017

این موضع گیری معاون سفیر کره شمالی در سازمان ملل در واکنش به سخنان رکس تیلرسون وزیر خارجه آمریکا بیان شد که روز یکشنبه گفته بود تلاش های دیپلماتیک برای حل بحران کره شمالی تا شلیک اولین بمب ادامه می یابد.

این در حالیست که به گزارش خبرگزاری روسیه مقامات کره شمالی پیشنهاد مسکو برای مذاکره مستقیم با مقامات کره جنوبی را در جریان نشست بین المجالس سنت پترزبورگ نپذیرفتند.

کیم این رویونگ همچنین گفت که کشورش از نابودی کامل سلاح های هسته ای و جهان بدون بمب هسته ای دفاع می کند اما وقتی ایالات متحده آمریکا پیمان منع سلاح های اتمی را رد می کند و به طور مداوم کره شمالی را با سلاح هسته ای تهدید می کند، کره شمالی نمی تواند به این پیمان بپیوندند.

پیونگ یانگ در سال جاری اعلام کرد که به یک قدرت هسته ای تمام عیار بدل شده است و دارای بمب هسته ای و هیدروژنی و همچنین موشک های بالستیک حمل آنها است.

بدنبال آزمایشات هسته ای و موشکی ماههای اخیر کره شمالی سازمان ملل تحریم هایی را علیه این کشور وضع کرد. روسیه، چین و اتحادیه اروپا نیز محدودیت ها و تحریم هایی را علیه این کشور اعمال کرده اند. در تازه ترین آنها روز دوشنبه ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه فرمان تحریم های پیونگ یانگ را در راستای اجرای قطعنامه شورای امنیت امضا کرد.

از سوی دیگر جان سالیوان معاون وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز سه شنبه و پس از دیدار با همتای ژاپنی اش گفت که این کشور احتمال مذاکرات مستقیم با کره شمالی را کنار نگذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره شمالی: تحریم‌های جدید شورای امنیت اقدامی جنگ‌طلبانه است

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد

کره شمالی چندین موشک جدید کروز به سمت دریا شلیک کرد