«پایان خوش» اثر میشائیل هانکه؛ تضاد بین زندگی ثروتمندان و پناهجویان

«پایان خوش» اثر میشائیل هانکه؛ تضاد بین زندگی ثروتمندان و پناهجویان
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فیلم درام «پایان خوش» اثر میشائیل هانکه پس از نمایش در جشنواره فیلم کن اکنون در سالن های سینمای بسیاری از کشورهای اروپایی به اکران عمومی در آمده است.

در این فیلم بازیگرانی همون ایزبل هوپر و ژان لوئی ترنتینیان هنرنمایی می کنند. «پایان خوش» روایتگر زندگی سه نسل از خانواده ای ثروتمند در شهر کاله فرانسه است. رابطه نسل جدید با فناوری، ورود پناهجویان به اروپا و خودکشی، از جمله موضوعاتی هستند که در این فیلم به آنها پرداخته شده است.

«پایان خوش» داستان زندگی سه نسل از خانواده ای به نام لوران را روایت می کند. هر کدام از اعضای این خانواده در زندگی رازی برای خود دارند. نام «پایان خوش» را می توان طعنه ای از سوی میشائل هانکه به رویکرد اروپا در برابر بحران پناهجویان دانست.


میشائیل هانکه، کارگردان اتریشی که تاکنون دو بار برای فیلم های «روبان سفید» و «عشق» برنده نخل طلای جشنواره کن شده است امسال با فیلم «پایان خوش» در بخش مسابقه این جشنواره شرکت کرده بود.

«پایان خوش» پس از «عشق» دومین همکاری میشائیل هانکه یا ژان لوئی ترانتینیان محسوب می شود. شباهت نقش او در این دو فیلم آخرین اثر میشائیل هانکه را به «عشق» شبیه کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجمع در پاریس برای درخواست آزادی یک شهروند فرانسوی که در ایران زندانی است

شش زن مهاجر با ارسال پیام برای خبرنگاران از داخل یک کامیون یخچال‌دار نجات یافتند

مخالفت سازمان ملل با تصمیم فرانسه در منع حجاب برای ورزشکارانش در المپیک پاریس