Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

آرس الکترونیکا: نگاه به جهان آینده از دریچه هنر امروز

آرس الکترونیکا: نگاه به جهان آینده از دریچه هنر امروز
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

لینتس؛ شب؛ خارجی؛ مرکز آرس الکترونیکا و موزه هنری لنتوس ربات های کوچک به حرکت واکنش نشان می دهند و با به صدا درآوردن آژیر با یکدیگر وارد گفتگو می شوند.

آگهی

لینتس؛ شب؛ خارجی؛ مرکز آرس الکترونیکا و موزه هنری لنتوس

ربات های کوچک به حرکت واکنش نشان می دهند و با به صدا درآوردن آژیر با یکدیگر وارد گفتگو می شوند. چراغ چشمک زن و صدای آژیر و بوق زمان خلق یک اثر هنری را اعلام می کند: هنر الکترونیک.

فستیوال آرس الکترونیکا در شهر لینتس اتریش میزبان هنرمندان و دانشمندان درجه یک دنیا است که خود را وقف آینده جهان و جوامع بشری کرده اند. اگر فرصت رفتن به این فستیوال را ندارید با ما سری به آنجا بزنید.

هولوگرام در مه
هولوگرام در مه اثر جدید دو هنرمند کره ای و بریتانیایی است که در ادامه مجموعه موانع نوری آنها ارائه شده است. این اثر ساختاری سه بعدی دارد و تنها از نور ساخته شده است.

هولوگرام در مه، برگزیده بخش آثار متمایز این فستیوال، روایتگر داستانی انتزاعی از حلقه زندگی است که از تولد شروع، سپس به مرگ و زندگی دوباره منتهی می شود.

اکو جسمانی
این هنرمند کره ای شما را به درون رحم باز می گرداند. دستگاه ابداعی او باعث می شود صدای محیط پیرامون از طریق بلند گوهای بسیار کوچکی که به روی بدن فشرده می شود به شیوه ای خاص شنیده شود. تجربه ای که گفته می شود شبیه به آنچیزی است که نوزاد در رحم مادر احساس می کند.

سینتی سایزر آکوستیک
گاهی اوقات ماشین از انسان می آموزد. ارگی Additive Synthesizer ( http://prix2017.aec.at/prixwinner/26886/ که شبیه طوطی طراحی شده سعی می کند اصوات و جمله هایی که صاحبش به او می آموزد را تکرار کند.

مدیر هنری فستیوال آرس الکترونیکا می گوید: «هنر ما را وا می دارد که فرا مرزی فکر کنیم و از خود بپرسیم آنچه صنعت به واسطه تکنولوژی ممکن کرده آیا همه آنچیزی است که ما می توانیم انجام دهیم یا آنکه کارهای دیگری نیز می توان انجام داد؟ بله، در حیطه هنر نیست که به تکنولوژی بپردازد اما یکی از ظرفیت های هنر کمک به درک اهمیت و ابعاد تکنولوژی است. هنر شاید بتواند به ما کمک کند با خودباوری بیشتری به تعامل با این توسعه تکنولوژیک بپردازیم.»

ربات های هیچ کاره
رشد فن آوری می تواند ربات هایی را به یادمان بیاورد که تهدیدی برای جامعه و دنیا هستند، همانند رایانه های سرکش در مجموعه ترمیناتور. اما نوع دیگری از ربات, ne rien faire (https://www.aec.at/center/fr/robot-doing-nothing/ نیز وجود دارد که کار خاصی انجام نمی دهد: طرح خلاقانه یک دانشجوی هنر در وین به این اشاره دارد که جوامع بیش از حد تحت تاثیر تکنولوژی قرار دارند. حضور دائمی انسانها در جامعه، میل زیاد به برقراری ارتباط و ظرفیت بالای جذب اطلاعات از جمله آثار استفاده از تکنولوژی دیجیتال است. سناریوی طراحی شده توسط امانول گولوب برگرفته از نتایج تحقیقی است که نشان می دهد گاهی کارایی جوامع با انجام ندادن کار تقویت می شود. بر اساس این طرح حرکات آرام و اشکال متفکرانه ای که با گردش طناب ها در اتاق خلق می شود یادآور این نکته است که گه گاه نباید کار خاصی انجام داد.

چند مکان خاص در شهر لینتس به برگزاری فستیوال آرس الکترونیکا اختصاص یافته که یکی از جذاب ترین آنها «ماریِندوم»، کلیسای جامع واقع در مرکز شهر است. این کلیسا امسال محل اجرای طرح هایی چون تصویر سازی سه بعدی با نور، هنر ویدیویی و خلق پهپاد های نوری بود که توسط دو هنرمند تایوانی ابداع شده بودند.

این اجرای هنرمندانه برنامه پایان بخش برنامه است. بی صبرانه منتظر فستیوال سال آینده می مانیم تا با جهان آینده از دریچه هنر امروز بیشتر آشنا شویم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجهیز یکی از ارتش های دنیا با تن‌پوش‌های پیشرفته‌؛ سربازان با ساعت هوشمند و چشمی‌های جدید می‌آیند

افتتاح موزه آثار بنکسی در نیویورک

خلاقیت و دوستی با محیط زیست در نمایشگاه آثار هنری در هنگ کنگ