ابعاد جدید اتهام اذیت و آزار جنسی در هالیوود؛ از هاروی واینستین تا بن افلک

ابعاد جدید اتهام اذیت و آزار جنسی در هالیوود؛ از هاروی واینستین تا بن افلک
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلیس نیویورک تحقیق در مورد پرونده ای را که هاروی واینستین، تهیه کننده سرشناس هالیوودی در آن مظنون به اذیت و آزار جنسی است، آغاز کرد.

آگهی

سخنگوی پلیس نیویورک با تائید این خبر از تحقیق در مورد یک فقره اتهام اذیت و آزار جنسی توسط هاروی واینستین در سال ۲۰۰۴ میلادی سخن گفت.

از روز پنجم اکتبر (۱۳ مهر) که هاروی واینستین در مقاله ای در روزنامه نیویورک تایمز متهم به اذیت و آزار جنسی شده بود، اتهامات بیشتری در همین راستا علیه وی مطرح شده است.

برخی از اتهامات وارده به هاروی واینستین براساس وقایعی مطرح شده که بیست سال پیش رخ داده است.

بیشتر بخوانید: آنجلینا جولی قربانی آزار جنسی هاروی واینستین

پلیس نیویورک از ارائه جزئیات پرونده تحقیق در مورد هاروی واینستین خودداری کرده است. با این حال بنا به گزارش روزنامه نیویورکی «دیلی نیوز» این پرونده براساس شکایت مطرح شده توسط لوشا اوانس، هنرپیشه هالیوودی به جریان افتاده است.

آکادمی علوم و هنرهای سینما (اسکار) روز چهارشنبه از برگزاری جلسه ای ویژه برای بررسی اتهامات مطرح شده علیه هاروی واینستین خبر داده بود. این جلسه قرار است روز شنبه برگزار شود.

از سوی دیگر شبکه اجتماعی توئیتر حساب کاربری رز مک گاون، بازیگر آمریکایی را بر سر ماجرای اتهامات وارده به هاروی واینستین به حالت تعلیق در آورد. این هنرپیشه ۴۴ ساله در اینستاگرام خود از تعلیق حساب توئیترش خبر داد.

TWITTERHASSUSPENDED ME. THEREAREPOWERFULFORCES AT WORK. BE MY VOICE. #ROSEARMY #whywomendontreport

Une publication partagée par Rose McGowan (@rosemcgowan) le


رز مک گاون طی روزهای گذشته در صفحه توئیتر خود به دفعات از اتهامات وارده به هاروی واینستین سخن گفته بود. او همچنین به بن افلک، بازیگر آمریکایی نیز اعتراض کرده بود. بن افلک مدعی شده بود که از اقدامات هاروی واینستین بی خبر بوده است.

رز مک گاون همچنین در صفحه توئیتر خود به حمایت از زنانی می پرداخت که اتهام آزار و اذیت جنسی و تجاوز را علیه هاروی وینستین مطرح کرده بودند.

بن افلک، هنرپیشه ۴۵ ساله آمریکایی نیز طی روزهای گذشته با اتهاماتی مشابه روبرو بوده است. او به طور علنی بابت تماس فیزیکی نامناسب با هیلاری بورتون در سال ۲۰۰۳ عذرخواهی کرد. هیلاری بورتون، بازیگر ۳۵ ساله گفته بود که حادثه رخ داده در سال ۲۰۰۳ را فراموش نکرده است.

آگهی

آناماری تندلر، دیگر هنرپیشه هالیوودی نیز در ادعایی مشابه هیلاری بورتون از تماس فیزیکی نامناسب بن افلک با او در حاشیه مراسم گلدن گلوب سه سال پیش سخن گفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هنرپیشه زن ایتالیایی اتهام تجاوز جنسی را رد کرد

کارزار زنان مانع تبعیض جنسی در هالیوود نشد

آنجلینا جولی قربانی آزار جنسی هاروی واینستین