Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نخست‌وزیر ترکیه: عملیات نظامی در ادلب برای پیشگیری از مهاجرت از سوریه است

نخست‌وزیر ترکیه: عملیات نظامی در ادلب برای پیشگیری از مهاجرت از سوریه است
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بن‌علی ییلدریم، نخست وزیر ترکیه گفته است که عملیات نظامی این کشور در ادلب سوریه با هدف پیشگیری از موج جدید مهاجران از سوریه آغاز شده است.

او که روز سه‌شنبه ۱۰ اکتبر در نشست حزب عدالت و توسعه، حزب حاکم این کشور، سخن می گفت، اضافه کرد که در عین حال ترکیه می خواهد در ادلب به ایجاد ایستگاه‌های کنترل برای اسقرار نیروهایش در آینده بپردازد.

ترکیه که از روز دوشنبه عملیات نظامی خود در استان ادلب واقع در شمال غرب سوریه را آغاز کرده، گفته است که این عملیات در ادامه توافق سه جانبه این کشور با ایران و روسیه در نشست‌های آستانه پایتخت قزاقستان است.

در نشست‌های آستانه، سه کشور ایران، ترکیه و روسیه «سازوکار سه‌جانبه» برای تداوم آتس‌بس و ادامه مبارزه علیه گروه‌های تندرو ایجاد کرده‌اند.

استان ادلب در کنترل نیروهای جبهه فتح الشام (جبهه نصرت سابق و از شاخه‌های جدا شده از القاعده) قرار دارد و ارتش سوریه با همکاری نیروهای «ارتش آزاد سوریه» قصد دارند فتح الشام را از ادلب بیرون کنند.

روز شنبه ۷ اکتبر رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه گفت آنکارا طرح هایی برای استقرار نیروهای نظامی کشورش در ادلب دارد و یادآور شد که آنکارا از عملیات «ارتس آزاد سوریه» در ادلب نیز حمایت می‌کند. در عین حال روز سه شنبه ۱۰ اکتبر وزیر دفاع ترکیه از استقرار ارتش ترکیه در ادلب تا هر زمان که لازم باشد، سخن گفت.

عملیات ارتش ترکیه مورد حمایت آمریکاست و به گزارش خبرگزاری آناتولی وزارت دفاع ایالات متحده از تلاش های ترکیه در مبارزه با گروه های تروریستی و ایجاد مناطق امن پشتیبانی می کند.

نخست وزیر ترکیه همچنین روز یکشنبه گفت که عملیات ادلب با هماهنگی مسکو انجام می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترکیه قرارداد خرید ۴۰ فروند جنگنده‌ اف-۱۶ از آمریکا را امضا کرد

اردوغان: توقف تجارت با اسرائیل با هدف اعمال فشار برای برقراری آتش‌بس در غزه انجام شد

انتخابات شهرداری‌ها در ترکیه چگونه به جنبش‌های زنان این کشور جان دوباره بخشید؟