Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

توافق آنگلا مرکل و متحدانش برای پذیرش سالانه ۲۰۰ هزار مهاجر در آلمان

توافق آنگلا مرکل و متحدانش برای پذیرش سالانه ۲۰۰ هزار مهاجر در آلمان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حزب دموکرات مسیحی به رهبری آنگلا مرکل که قصد دارد با حزب لیبرال «دموکرات های آزاد» و حزب سبزها دولت ائتلافی تشکیل دهد، با متحد خود حزب سوسیال مسیحی بر سر سیاست مهاجر پذیری این کشور به توافق رسیدند.

بر اساس این توافق که جزئیات آن روز دوشنبه ۹ اکتبر در یک کنفرانس خبری اعلام خواهد شد، آلمان به دلایل بشردوستانه سالانه تا سقف ۲۰۰ هزار نفر مهاجر خواهد پذیرفت. سیاست های مهاجرتی آنگلا مرکل در سال ۲۰۱۵ تاثیر جدی بر کاهش شدید آرای احزاب دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در انتخابات سراسری در سپتامبر سال جاری داشت.

دو حزب متحد دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی با وجود کاهش نزدیک به ۱۰ درصدی آرا نسبت به انتخابات ۲۰۱۳، نسبت به احزاب دیگر همچنان موفق به کسب بیشترین آرا شدند و خانم مرکل برای جهارمین دوره صدر اعظمی این کشور که بالاترین قدرت اجرایی است را در دست خواهد داشت.

بین این دوحزب متحد، بر سر مهاجرپذیری اختلاف نظر وجود دارد و حزب سوسیال مسیحی که قدرت را در ایالت بایرن در دست دارد و از سال ۲۰۱۵ پذیرای بیشترین تعداد پناهجو بوده، اکنون خواهان محدودیت شدیدتر در این زمینه است.

با این حال آنگلا مرکل با استناد به قانون اساسی آلمان که تضمین کننده حق پناهندگی برای افراد زیر فشار و پی‌گرد سیاسی است، با کاهش این سقف به زیر ۲۰۰ هزار نفر مخالفت کرده است.

بنا به توافق این دو حزب متحد، اعضای خانواده پناهجویانی که درخواست پناهندگی آنها پذیرفته شده نیز از حق پناهجویی برخوردار خواهند بود. همچنین توافق شده که مراکزی برای اسکان پناهجویان در زمان رسیدگی به درخواست آنها ایجاد شود و کسانی که درخواست آنها پذیرفته نمی‌شود به کشور خود بازگردانده خواهند شد.

تشکیل دولت ائتلافی در آلمان موسوم به ائتلاف جامائیکا با شرکت دو حزب متحد دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی و نیز حزب لیبرال «دموکرات های آزاد» و حزب سبزها، ممکن است تا چندماه طول بکشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آلمان ۸ پناهجوی «خلافکار» را به افغانستان بازگرداند

توافق بر سر تسریع روند اخراج گروهی از پناهجویان تونسی از آلمان

اختلاف در آلمان بر سر اخراج پناهجویان افغان