Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تقاضای سقط جنین نماینده جمهوریخواه از معشوقه‌اش او را به استعفا کشاند

تقاضای سقط جنین نماینده جمهوریخواه از معشوقه‌اش او را به استعفا کشاند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تیم مورفی نماینده با سابقه جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا و از مخالفان جدی سقط جنین، پس از افشاگری معشوقه‌اش مجبور به استعفا شد.

علت استعفا این بود که آقای مورفی ماه ژانویه گذشته به تصور اینکه معشوقه‌اش از وی حامله شده، از او خواسته بود به بارداری‌اش خاتمه دهد.

پول رایان، رهبر اکثریت جمهوری‌خواه و رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه اعلام کرد نامه کناره‌گیری هم حزبی خود را تحویل گرفته و استعفای وی از ۲۱ اکتبر اجرایی خواهد شد.

متن این درخواست در پیامکی که معشوقه او منتشر کرده، آشکار شده است.

تیم مورفی پزشک ۶۵ ساله – که هفده سال به نمایندگی از پنسسیلوانیا مجلس نمایندگان آمریکا حضور دارد- از مخالفان سقط جنین به شمار می‌آمد. وی اخیراً به طرح جدید قانونی که سقط جنین پس از بیستمین هفته بارداری را ممنوع می کند، رای مثبت داده بود.

Tim Murphy’s texts to his mistress were just the start. Inside the verbal abuse former aides say was all too common https://t.co/jg8hk2GikPpic.twitter.com/GOLjxZoACR

— POLITICO (@politico) October 6, 2017

رسوایی و جنجال، زمانی آغاز شد که روز سه‌شنبه یک نشریه محلی پنسیلوانیا پیامی از خانم روانشناسی که تیم مورفی با او رابطه داشت منتشر کرد. معشوقه آقای مورفی به وی نوشته بود: «تو برای نشان دادن مواضع ضد سقط جنینت مشکلی نداری در حالیکه هفته پیش از من خواسته بودی تا جنینم را بیاندازم»جالب اینجا است که سرانجام معلوم شد، این خانم باردار نبوده است.

تیم مورفی نوشتن چنین پیامکی را منکر شده و مدعی است که همکارانش با وجود مخالفت او چنین اقدامی کرده اند.

این اولین بار نیست که دوگانگی رفتار یکی از جمهوریخواهان در ارتباط با موضوع سقط جنین رسوایی می آفریند؛ اسکات دجارله نماینده دیگری است که بر اساس خبر چند رسانه آمریکایی در سال ۲۰۰۰ از همسر سابق و معشوقه‌اش خواسته بود سقط جنین کنند. وی هنوز در کنگره نماینده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نماینده آمریکایی: تجاوز و زنا با محارم به بقای نوع بشر کمک کرده است

همه‌پرسی حق سقط جنین در ایرلند؛ وضعیت دیگر کشورهای اروپایی چگونه است؟

دونالد ترامپ در جریان یک سخنرانی انتخاباتی برای طرفداران حزب لیبرترین‌ هو شد