Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سرگئی لاوروف: توافق هسته ای با ایران باید حفظ شود

سرگئی لاوروف: توافق هسته ای با ایران باید حفظ شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه روز جمعه گفت امیدوار است که دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا در مورد ترک یا ماندن در توافق هسته با ایران، یک تصمیم «متعادل» اتخاذ کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای لاوروف حین سفر خود به قزاقستان، به خبرنگاران گفت: «این خیلی مهم است که این (توافق) در شکل کنونی اش حفظ شود و البته مشارکت ایالات متحده آمریکا از این لحاظ خیلی اهمیت دارد.»

بر اساس توافق هسته ای قدرتهای جهانی با ایران، این کشور موافقت کرد در ازای برداشته شدن تحریمهای بین المللی، برنامه هسته ای خود را محدود سازد.

یک مقام ارشد کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد که رییس جمهوری ایالات متحده قرار است بزودی قرارداد هسته ای را مورد عدم تایید قرار دهد. این تصمیم می تواند کل توافق تاریخی هسته ای را که دو سال پیش با ایران به امضا رسید، زیر سوال ببرد هر چند که این توافق از حمایت کامل اتحادیه اروپا برخوردار است.

بیشتر بخوانید:
واشنگتن پست: ترامپ تصمیم گرفته برجام را تایید نکند

در صورت تصمیم آقای ترامپ به برداشتن تایید ریاست جمهوری از توافق مذکور، رهبران کنگره آمریکا شصت روز فرصت خواهند داشت تا در مورد اعمال مجدد تحریمهایی که بواسط توافق هسته ای لغو شده بود، تصمیم بگیرند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آمانو: شکست توافق هسته‌ای ایران «زیانی بزرگ» خواهد بود

کنگرۀ آمریکا برای سخت‌تر کردن شرایط در توافق هسته‌ای وارد عمل شد

آیا توافق هسته ای ایران ترامپ را منزوی کرده؟