Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دختر هاشمی رفسنجانی: خیلی مشتاقیم بدانیم وصیت‌نامه پدرم کجاست

دختر هاشمی رفسنجانی: خیلی مشتاقیم بدانیم وصیت‌نامه پدرم کجاست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فاطمه هاشمی دختر اکبر هاشمی رفسنجانی می‌گوید که حدود چهار یا پنج سال پیش پدرش به همراه مادرش در حال نوشتن وصیت ‌نامه‌ای بودند و حالا خیلی مشتاق هستند بدانند که آن وصیت نامه کجاست.

خانم هاشمی در گفت‌وگو با روزنامه اقتصادی جهان صنعت با اشاره به این موضوع، افزود: « ما به دنبال وصیت‌نامه آیت‌الله ‌هاشمی بودیم و پیش خودمان فکر کردیم که شاید وصیت‌نامه آنجا باشد، برای همین به دفتر کار ایشان رفتیم تا داخل کشو و گاوصندوق را ببینیم اما دیدیم که کشوها و گاوصندوق خالی است.»

یاسر‌هاشمی پسر کوچک خانواده هاشمی رفسنجانی مدت زمان کوتاه بعد از مرگ پدرش در گفت‌وگویی با خبرگزاری آنا وابسته به دانشگاه آزاد گفته بود: «یک کار نسنجیده‌ای در مجمع اتفاق افتاد و در روز سوم فوت حاج ‌‌آقا بدون هیچ دلیلی تمامی دفاتر را پلمب کردند و هروقت هم جویا شدیم که دلیل این مساله چه بوده، اعلام کردند از بالا دستور رسیده است. حتی از دفتر مقام معظم رهبری نیز پیگیری کردیم که آنها هم گفتند ما چنین دستوری نداده‌ایم و آخر هم نفهمیدیم که این «بالا» کجا و چه کسی است.»

خانم فاطمه هاشمی در ادامه گفت‌وگوی خود با جهان صنعت، این گفته چند ماه پیش برادرش را تایید می‌کند و می‌گوید: «همان موقعی که پدرم فوت شدند، آقایان آمدند و هرچه بود و نبود را با خودشان برداشتند و بردند. آیت‌الله ‌هاشمی در دفتر کارشان که مجمع تشخیص مصلحت نظام بوده، مطالب مهمی را در گاوصندوق و چند کشو نگهداری می‌کردند و وقتی من به آنجا رفتم تا وسایل پدرم را به خانه بیاورم، با کشوهای خالی مواجه شدم و هیچ چیزی وجود نداشت.»

فاطمه هاشمی می‌گوید #هاشمی_رفسنجانی، #وصیت_نامه‌ و مطالب‌مهمی داشته که در گاوصندوق‌اش بوده ولی قبل از رسیدن خانواده‌اش گاوصندوق خالی شده بوده. pic.twitter.com/ke8NUYW9q8

— روزآروز (@Roozarooznews) October 5, 2017

از سوی دیگر محسن هاشمی که فرزند ارشد هاشمی رفسنجانی در نخستین روزهای پس از مرگ پدرش در صداوسیمای جمهوری اسلامی ظاهر شد و وصیت‌نامه‌ای را قرائت کرد.

خانم هاشمی در این باره می‌گوید: «وصیت‌نامه‌ای که چند روز بعد از رحلت پدرم در رسانه ملی توسط محسن قرائت شد، مربوط به سال ۷۹ است.»

به گفته دختر بزرگ اکبر هاشمی، در وصیت‌نامه سال ۱۳۷۹ نوشته شده بود که وصیت‌نامه بعدی را می‌نویسند.

این وصیت‌نامه قبل از یک عمل آنژیوگرافی قلب تنظیم شده بود و محسن هاشمی در صدا و سیما تاکید کرده بود که هنوز نتوانسته‌اند وصیت‌نامه جدید را پیدا کنند و در حال گشتن در اسناد پدرشان هستند.

دو هفته پیش، فائزه‌هاشمی از ممنوع‌الخروجی تعدادی از اعضای خانواده‌اش خبر داد و گفته بود: «شاید تصور می‌شود که ما اسنادی را از اسرار نظام در اختیار داریم که می‌خواهیم منتشرش کنیم در حالی ‌که چنین چیزی نیست؛ آقای‌ هاشمی عاقل‌تر و باتدبیرتر و سیاستمدارتر از این بود که بخواهد اسنادی را برای ما به جا بگذارد. حداقل من یکی که هیچی ندارم.» این گفته فائزه هاشمی مورد تایید فاطمه هاشمی در گفت‌وگو با جهان صنعت قرار گرفت و گفت: « «هنوز در مورد دلیل این مساله پاسخی به ما داده نشده است.»

در حال حاضر یاسر‌ هاشمی و فائزه‌ هاشمی (فرزندان هاشمی رفسنجانی)، عماد ‌هاشمی (پسر محسن هاشمی)، فواد‌هاشمی(پسر مهدی هاشمی) و حسن لاهوتی (پسر فائزه هاشمی) ممنوع‌الخروج شده‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فائزه هاشمی: پنج نفر از اعضای خانواده ما ممنوع‌الخروج شده‌اند

فاطمه هاشمی: درگذشت پدر برای ما مبهم است

خودکشی همزمان دو خواهر نوجوان در تهران