مخالفان و موافقان همه پرسی کاتالونیا در مادرید به خیابان آمدند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
مخالفان و موافقان همه پرسی کاتالونیا در مادرید به خیابان آمدند

برگزاری همه پرسی استقلال کاتالونیا، مخالفان و موافقان را در مادرید پایتخت اسپانیا به خیابان آورد. در حالی که روز یک شنبه مخالفان همه پرسی کاتالونیا در میدان «پلازا مایور» مادرید تجمع کردند در بخش دیگر شهر در میدان «پورتا دل سول»، حامیان این همه پرسی دست به راهپیمایی زدند.

در مرکز شهر مادرید پیام تجمع کنندگان این بود: «کاتالونیا خانه تمام اسپانیایی هاست.» برخی از حاضر می گفتند که این تنها شهروندان کاتالونیایی نیستند که باید تصمیم بگیرند بلکه تمام اسپانیایی ها درباره چنین موضوعی رای دهند.

از سوی دیگر موافقان در بخش دیگری از شهر با حضور در خیابان از حق مردم کاتالونیا برای رای دادن دموکراتیک برای تعیین آینده شان دفاع کردند.

آنها خشونت پلیس در بارسلونا را محکوم کردند که به زود وارد حوزه های رای گیری شدند و با رای دهندگان با باطوم و گلوله‌های پلاستیگی مواجه شدند.

یکی از موافقان می گوید:‌«بله خیلی وقت پیش باید راه حلی برای ماندن آنها با اسپانیا پیدا می شد. این ممکن نیست که شش هفت سال به هیچ چیزی گوش ندهد. این روش شما را به هیچ جا نمی رساند.»

واقعیت این است که شرایط در کاتالونیا عمیقا در مادرید واکنش مردم را برانگیخته است با این حال کسی نمی داند این مشکل را چگونه می توان حل کرد.