Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

مخالفان و موافقان همه پرسی کاتالونیا در مادرید به خیابان آمدند

مخالفان و موافقان همه پرسی کاتالونیا در مادرید به خیابان آمدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

برگزاری همه پرسی استقلال کاتالونیا، مخالفان و موافقان را در مادرید پایتخت اسپانیا به خیابان آورد. در حالی که روز یک شنبه مخالفان همه پرسی کاتالونیا در میدان «پلازا مایور» مادرید تجمع کردند در بخش دیگر شهر در میدان «پورتا دل سول»، حامیان این همه پرسی دست به راهپیمایی زدند.

در مرکز شهر مادرید پیام تجمع کنندگان این بود: «کاتالونیا خانه تمام اسپانیایی هاست.» برخی از حاضر می گفتند که این تنها شهروندان کاتالونیایی نیستند که باید تصمیم بگیرند بلکه تمام اسپانیایی ها درباره چنین موضوعی رای دهند.

از سوی دیگر موافقان در بخش دیگری از شهر با حضور در خیابان از حق مردم کاتالونیا برای رای دادن دموکراتیک برای تعیین آینده شان دفاع کردند.

آنها خشونت پلیس در بارسلونا را محکوم کردند که به زود وارد حوزه های رای گیری شدند و با رای دهندگان با باطوم و گلوله‌های پلاستیگی مواجه شدند.

یکی از موافقان می گوید:‌«بله خیلی وقت پیش باید راه حلی برای ماندن آنها با اسپانیا پیدا می شد. این ممکن نیست که شش هفت سال به هیچ چیزی گوش ندهد. این روش شما را به هیچ جا نمی رساند.»

واقعیت این است که شرایط در کاتالونیا عمیقا در مادرید واکنش مردم را برانگیخته است با این حال کسی نمی داند این مشکل را چگونه می توان حل کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اگر کاتالونیا مستقل شود، سرنوشت باشگاه بارسلونا چه خواهد بود؟

یادگاری سفر یا «آت و آشغال»؟ بساط سوغاتی‌های جنسی و توهین‌آمیز از بارسلون جمع می‌شود

دادستان‌های اسپانیا از اجرای فرمان عفو رهبر سابق جدایی‌طلبان کاتالونیا سر باز زدند