ابراز نگرانی سازمان ملل از خشونت علیه پناهجویان روهینگیا در سریلانکا

ابراز نگرانی سازمان ملل از خشونت علیه پناهجویان روهینگیا در سریلانکا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان با صدور بیانیه ای نسبت به بروز خشونت های بیشتر علیه اقلیت روهینگیا در سریلانکا هشدار داد.

آگهی

بیانیه کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان پس از آن منتشر می شود که گروهی از راهبان بودایی و ملی گرایان افراطی روز سه شنبه در کلمبو، پایتخت سریلانکا ضمن حمله به یک پناهگاه مسلمانان روهینگیا، با سنگ آنها را مجبور به فرار از این پناهگاه کردند.

مهاجمان که شعار «روهینگیا تروریست هستند» سر می دادند ساکنان این پناهگاه تحت نظر سازمان ملل را به قتل راهبان بودایی در میانمار متهم می کردند.

این گروه از پناهجویان مسلمان ماه آوریل (فروردین) سال جاری به همراه دو فرد مظنون به قاچاق انسان در نزدیکی ساحل سریلانکا بازداشت شده بودند. پس از آن این گروه به پناهگاه تحت نظر سازمان ملل در کلمبو منتقل شده بودند.

بیشتر بخوانید: مسلمانان روهینگیای میانمار کیستند؟


کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان خشونت اخیر در کلمبو را «هشدارآمیز» توصیف کرده است. بنا به اعلام این نهاد پناهجویان روهینگیا پس از آنکه در میانمار مورد اذیت و آزار و خشونت قرار گرفتند، به سریلانکا رفته بودند.

این پناهجویان که اکثر آنها زن و کودک بودند پس از حادثه روز سه شنبه در کلمبو به اردوگاهی در جنوب سریلانکا انتقال یافتند.

بیشتر بخوانید: عفو بین‌الملل در هند: آوارگان روهینگیایی نیازمند حمایتند و نباید اخراج شوند

تنها در یک ماه گذشته ۴۲۲ هزار نفر از مسلمانان روهینگیا از میانمار به بنگلادش گریخته اند. بنا به اعلام کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان شمار مسلمانان اقلیت روهینگیا که از میانمار به بنگلادش پناه برده اند، در مجموع به رقمی بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار نفر رسیده است.

در همین حال رئیس سازمان بین المللی مهاجرت نیز از افزایش گزارشهایی خبر داده است که از وقوع خشونت جنسی بر ضد مسلمانان روهینگیا در میانمار حکایت دارد.

بیشتر بخوانید: گزارش‌ پزشکان سازمان ملل متحد از تجاوز جنسی گسترده به زنان روهینگیا

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عفو بین‌الملل در هند: آوارگان روهینگیایی نیازمند حمایتند و نباید اخراج شوند

گله فیل‌های وحشی در جستجوی غذا در میان ضایعات پلاستیکی در سریلانکا

تجارت میمون: سری‌لانکا ۱۰۰ هزار ماکاک به چین صادر می‌کند