Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ از حمله توییتری به ورزشکاران باز نمی ایستد

ترامپ از حمله توییتری به ورزشکاران باز نمی ایستد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ بار دیگر با انتشار پیام هایی در شبکه اجتماعی توئیتر نسبت به اعتراض برنامه ریزی شده ورزشکاران لیگ حرفه ای فوتبال آمریکایی واکنش نشان داد.

چالش میان رئیس جمهوری آمریکا و بازیکنان لیگ جرفه ی فوتبال آمریکایی (NFL) از زمانی آغاز شد که اعضای اغلب تیم های شرکت کننده در این رقابتها، هنگام نواخته شدن سرود ملی آمریکا در شروع هر مسابقه به نشانه اعتراض نسبت به سیاست های تبعیض نژادی به حالت نشسته زانو بر زمین زدند.

دونالد ترامپ روز سه شنبه ساعاتی پس از تکرار این حرکت اعتراضی توسط سرپرست، کادر فنی و بازیکنان تیم دالاس کابویز با انتشار چند توئیت، واکنشی خشم آلود نسبت به این اقدام از خود نشان داد و در یکی از این پیامها چنین نوشت: «شدت صدای سوت ها در جریان مسابقه دیشب NFL زمانی که کل اعضای تیم دالاس زانو زده بودند به قدری زیاد بود که من هرگز نشنیده بودم. این نشانه ای از یک خشم بزرگ بود.»

The booing at the NFL football game last night, when the entire Dallas team dropped to its knees, was loudest I have ever heard. Great anger

— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 26 septembre 2017

رئیس جمهوری آمریکا از دو هفته پیش رو در روی بازیکنان و تیم های حاضر در NFL قرار گرفته است. این ورزشکاران با اقدام نمادین خود که از آن به عنوان “اعلام برابری و وحدت” نام می برند سعی دارند به سیاست های تبعیض آمیز و برخورد های خشن نیروهای پلیس نسبت به رنگین پوستان اعتراض کنند. این در حالیست که دونالد ترامپ این حرکت اعتراضی را به عنوان بی احترامی به پرچم و سرود ملی آمریکا تلقی می کند.

Trump cites progress after NFL’s Cowboys, Cardinals skirt anthem protest https://t.co/LRvOkDkasopic.twitter.com/U7WERAvWAP

— Reuters Top News (@Reuters) 26 septembre 2017

در طول شانزده مسابقه ابتدای هفته جاری در لیگ حرفه ای فوتبال آمریکایی بیش از ۱۵۰ بازیکن تیم های مختلف هنگام نواخته شدن سرود ملی به نشانه اعتراض در رختکن مانده اند و یا دست در دست یکدیگر به زمین زانو زده اند.

مالکان بسیاری از تیم ها و نیز شرکت تولیدی Nike، حامی مالی لیگ حرفه ای فوتبال آمریکایی در این میان از حرکت اعتراضی بازیکنان حمایت کرده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله مجدد ترامپ به ستاره های ورزش آمریکا

ذوق زدگی ترامپ از پذیرفته شدن دعوتش توسط تیم قهرمان هاکی

مگان رپینو خطاب به دونالد ترامپ: پیام شما حذف کردن افراد شبیه من است