ترامپ از حمله توییتری به ورزشکاران باز نمی ایستد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ترامپ از حمله توییتری به ورزشکاران باز نمی ایستد

دونالد ترامپ بار دیگر با انتشار پیام هایی در شبکه اجتماعی توئیتر نسبت به اعتراض برنامه ریزی شده ورزشکاران لیگ حرفه ای فوتبال آمریکایی واکنش نشان داد.

چالش میان رئیس جمهوری آمریکا و بازیکنان لیگ جرفه ی فوتبال آمریکایی (NFL) از زمانی آغاز شد که اعضای اغلب تیم های شرکت کننده در این رقابتها، هنگام نواخته شدن سرود ملی آمریکا در شروع هر مسابقه به نشانه اعتراض نسبت به سیاست های تبعیض نژادی به حالت نشسته زانو بر زمین زدند.

دونالد ترامپ روز سه شنبه ساعاتی پس از تکرار این حرکت اعتراضی توسط سرپرست، کادر فنی و بازیکنان تیم دالاس کابویز با انتشار چند توئیت، واکنشی خشم آلود نسبت به این اقدام از خود نشان داد و در یکی از این پیامها چنین نوشت: «شدت صدای سوت ها در جریان مسابقه دیشب NFL زمانی که کل اعضای تیم دالاس زانو زده بودند به قدری زیاد بود که من هرگز نشنیده بودم. این نشانه ای از یک خشم بزرگ بود.»


رئیس جمهوری آمریکا از دو هفته پیش رو در روی بازیکنان و تیم های حاضر در NFL قرار گرفته است. این ورزشکاران با اقدام نمادین خود که از آن به عنوان “اعلام برابری و وحدت” نام می برند سعی دارند به سیاست های تبعیض آمیز و برخورد های خشن نیروهای پلیس نسبت به رنگین پوستان اعتراض کنند. این در حالیست که دونالد ترامپ این حرکت اعتراضی را به عنوان بی احترامی به پرچم و سرود ملی آمریکا تلقی می کند.


در طول شانزده مسابقه ابتدای هفته جاری در لیگ حرفه ای فوتبال آمریکایی بیش از ۱۵۰ بازیکن تیم های مختلف هنگام نواخته شدن سرود ملی به نشانه اعتراض در رختکن مانده اند و یا دست در دست یکدیگر به زمین زانو زده اند.

مالکان بسیاری از تیم ها و نیز شرکت تولیدی Nike، حامی مالی لیگ حرفه ای فوتبال آمریکایی در این میان از حرکت اعتراضی بازیکنان حمایت کرده اند.