ذوق زدگی ترامپ از پذیرفته شدن دعوتش توسط تیم قهرمان هاکی

ذوق زدگی ترامپ از پذیرفته شدن دعوتش توسط تیم قهرمان هاکی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تیم پیتسبرگ، مدافع عنوان قهرمانی رقابت های لیگ هاکی روی یخ آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد دعوت دونالد ترامپ برای حضور در ضیافت کاخ سفید را می پذیرد و در این مراسم شرکت می کند.

مسئولان این تیم در بیانیه ای اعلام کردند: «پنگوئن های پیتسبرگ به رسم و سنت دیرینه کاخ سفید برای میزبانی از تیم های قهرمان احترام می گذارند.» در این بیانیه همچنین آمده است: «ما پس از کسب عناوین قبلی قهرمانی به کاخ سفید رفتیم و ضمن بازدید از کاخ با جرج دبلیو بوش و باراک اوباما رئیسان جمهور وقت، نیز ملاقات کوتاهی داشتیم. امسال نیز دعوت به حضور در این مراسم را پذیرفته ایم.»

پیتسبرگ در ادامه ضمن تاکید بر این نکته که هرگونه موافقت و یا مخالفت با سیاست های رئیس جمهوری می تواند به شکل دیگری ابراز شود اعلام کرده که به حقوق دیگر افراد و گروه ها برای اعلام موضع بنا به تشخیص و صلاحدید خود احترام می گذارد.


پنگوئن‌ها در حالی به دعوت دونالد ترامپ پاسخ مثبت داده اند که رئیس جمهوری آمریکا در حال حاضر رابطه ای پرتنش را با ستاره های ورزشی این کشور پشت سر می گذارد.

بازیکنان اغلب تیم های حاضر در لیگ حرفه ای فوتبال آمریکایی (NFL) روز یکشنبه در اعتراض به سیاست های نژادپرستانه دولت آمریکا هنگام نواخته شدن سرود ملی و بر افراشته شدن پرچم این کشور پیش از آغاز مسابقات به نشانه اعتراض زانو بر زمین زدند.

موج اعتراضی در رقابت های NFL پس از آن جریان یافت که دونالد ترامپ در واکنش به این شیوه اعتراض از هواداران خواسته بود تیم هایی که بازیکنانش هنگام نواخته شدن سرود ملی زانو می زنند را تحریم کنند.

واکنش به سرزنش های تهدید آمیز دونالد ترامپ پس از آن به رقابت های لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا، ان بی ای نیز گسترش پیدا کرد و سبب شد تا استفن کری، ستاره نامدار تیم گلدن استیت، قهرمان فصل پیش این رقابت ها، به صراحت اعلام کند نوع رفتار و نیز سیاست های ترامپ را قبول ندارد و دعوت رئیس جمهوری آمریکا برای حضور در کاخ سفید را نمی پذیرد.

موضع صریح استفن کری با واکنش ترامپ همراه شد و رئیس کاخ سفید در پیامی اعلام کرد این دعوت را پس می گیرد.


برخی دیگر از اعضای تیم گلدن استیت به خصوص کوین دورانت پیشتر در ماه اوت از تصمیم خود برای تحریم این ضیافت خبر داده بودند.

لبران جیمز، چهره مطرح تیم کلیولند کاوالیرز که چهار بار به عنوان بهترین بازیکن این رقابت ها انتخاب شده نیز در واکنش به ادعای دونالد ترامپ مبنی بر اینکه حضور در کاخ سفید باید به عنوان افتخاری برای ورزشکاران محسوب شود؛ گفته است: «رفتن به کاخ سفید تا زمانی که سر و کله شما در آنجا پیدا نشده بود، افتخار محسوب می شد.»


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترامپ با ستاره‌های ورزش آمریکا هم درگیر شد

ترامپ اولین جلسه دادگاه خود را به نمایشی برای افزایش محبوبیت و کارزار انتخاباتی بدل کرد

آغاز دادگاه رسیدگی به پرونده «دروغگویی» دونالد ترامپ درباره ثروتش