ترامپ با ستاره‌های ورزش آمریکا هم درگیر شد

ترامپ با ستاره‌های ورزش آمریکا هم درگیر شد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

اعتراض بازیکنان لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکایی به سیاست های نژاد پرستانه خشم دونالد ترامپ را برانگیخته است.

رئیس جمهوری آمریکا در واکنش به زانو زدن معترضان هنگام نواخته شدن سرود ملی در رقابت های لیگ حرفه ای فوتبال آمریکایی خواستار اخراج این بازیکنان شد. دونالد ترامپ با انتشار توئیتی تصریح کرد بازیکنی که درآمد میلیونی از ورزش دارد باید به پرچم و سرود ملی آمریکا احترام بگذارند.


تنش میان ورزشکاران و کاخ سفید پس از سرزنش تهدید آمیز بازیکنان معترض لیگ فوتبال آمریکایی توسط جمهوری آمریکا در حالی وارد مرحله ای تازه می شود که استفن کری، در اعتراض به رفتار و سیاست های دونالد ترامپ دعوت وی از تیم گلدن استیت، قهرمان ان بی ای برای حضور در ضیافت کاخ سفید را رد و اعلام کرد در این مراسم شرکت نمی کند.

ستاره گلدن استیت می گوید: «باید بگویم واقعیت این است که به آنجا نمی روم. من اینگونه ام و این برخواسته از باور و اعتقاد من است. مسئله تنها رفتن من به کاخ سفید نیست اگر اینگونه بود به یک مکالمه کوتاه خلاصه می شد.»

رئیس جمهوری آمریکا نیز پس از مطلع شدن از موضع کری در توئیتی ضمن پس گرفتن دعوت خود اعلام کرد: «رفتن به کاخ سفید باید افتخاری بزرگ برای تیم قهرمان باشد.»


این در حالیست که کوین دورانت، دیگر بازیکن مطرح تیم گلدن استیت پیشتر در ماه اوت از تصمیم خود برای تحریم این ضیافت خبر داده بود.

لبران جیمز، ستاره مطرح تیم کلیولند کاوالیرز که تا کنون چهار بارعنوان بهترین بازیکن فصل ان بی ای را از آن خود کرده‌ نیز دردفاع از استفن کری با انتشار پیامی در توئیتر خطاب به دونالد ترامپ گفته است: «رفتن به کاخ سفید تا زمانی که شما در آنجا نبودید افتخار محسوب می شد.»


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین دوره جام جهانی باشگاه‌ها در سال ۲۰۲۵ با شیوه جدید و حضور ۳۲ تیم در آمریکا برگزار می‌شود

تیم ایران با شکست مقابل آمریکا از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حذف شد

توافق «تاریخی» در فوتبال آمریکا؛ ملی‌پوشان مرد و زن حقوق برابر دریافت می‌کنند