مسکو: کشته شدن ژنرال روس نتیجه دوگانگی در سیاست آمریکاست

Access to the comments نظرها
نگارش از Soroush Alavi
مسکو: کشته شدن ژنرال روس نتیجه دوگانگی در سیاست آمریکاست

سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه می گوید کشته شدن ژنرال والری آساپوف، فرمانده مستشاران نظامی روسیه در سوریه در جریان حملات گروه داعش در نزدیکی دیرالزور نتیجه دوگانگی در سیاست ایالات متحده آمریکا است. به گزارش خبرگزاری روس ریا، این مقام بلندپایه وزارت خارجه روسیه همچنین درباره رویکرد ایالات متحده نسبت به گروه داعش ابراز نگرانی کرده است.

ژنرال والری آساپوف در جریان گلوله باران داعش به مقر فرماندهی ارتش سوریه در نزدیکی دیرالزور و در نتیجه اصابت ترکش خمپاره به وی کشته شده است. وی بلندپایه ترین مقام روس در سوریه است که از زمان دخالت نظامی این کشور یعنی سال ۲۰۱۵ جان خود را از دست می دهد. در جریان این حمله مترجم این ژنرال نیز کشته می شود. از ابتدای دخالت نظامی روسیه در سوریه حدود ۴۰ نظامی روس در این کشور کشته شده اند.


کشته شدن این ژنرال روس نشان می دهد که نیروهای داعش همچنان در بخش کرانه شرقی رود فرات مقاومت می کنند. هفته گذشته وزارت دفاع روسیه اعلام کرد نیروهای ارتش سوریه با حمایت نیروهای هوایی روسیه از رود فرات در دیرالزور عبور کرده و به کرانه شرقی آن رسیده اند. این پیشروی گام مهمی برای محاصره کامل نیروهای داعش در این شهر محسوب می شود.

گروه دیدبان حقوق بشر سوریه از مقاومت و ادامه درگیریها در پیرامون دیرالزور بویژه در منطقه حويجة صقر خبر می دهد.