Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

چین صادرات فرآورده‌های نفتی به کره شمالی را محدود کرد

چین صادرات فرآورده‌های نفتی به کره شمالی را محدود کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دولت چین اعلام کرد که برای همراهی با قطعنامه‌های سازمان ملل، صادرات فرآورده‌های نفتی خود به کره شمالی را محدود خواهد کرد. قرار است این محدودیت از ابتدای ماه اکتبر اجرا شود.

وزارت بازرگانی چین همچنین در بیانیه‌ای اعلام کرد که صادرات میعانات نفتی و گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) به کره شمالی و درمقابل، واردات محصولات نساجی از این کشور نیز ممنوع است.

بر اساس برآوردها حدود ۹۰ درصد از تجارت خارجی کره شمالی (شامل داد و ستد پول و کالا) با کشور چین انجام می شود و اگرچه پکن در سال جاری بارها از قطعنامه‌های سختگیرانۀ سازمان ملل متحد که عمدتا اقتصاد کره شمالی را هدف قرارداده اند حمایت کرده است، اما برخی از منتقدان سیاستهای پکن در آمریکا همچنان نسبت به اجرای کامل تحریم‌ها از سوی مقامات چینی تردید دارند.

در هفته‌های گذشته و پس از تشدید تنش‌ها میان واشنگتن و پیونگ‌یانگ، استیون منوچین، وزیر خزانه داری پیشنهاد داد که واشنگتن دستورالعمل جدیدی را به اجرا بگذارد تا کشورهایی که تحریم‌های وضع شده علیه کره شمالی را اجرا نمی گذارند، از دسترسی به سیستم مالی ایالات متحده آمریکا محروم شده و دارایی‌های هر فرد یا شرکتی که با پیونگ‌یانگ کار می‌کند، مسدود شود.

China will limit oil exports to North Korea, confirming its participation in new UN sanctions. https://t.co/LESY0r9yES#NorthKorea#7Newspic.twitter.com/Xj3zPOSFjA

— 7 News Melbourne (@7NewsMelbourne) September 23, 2017

امضای این فرمان توسط دونالد ترامپ در روز پنجشنبه، خطری جدی برای بانکهای بزرگ چینی است که در حال حاضر بنا بر گزارش بانک مرکزی آمریکا ۱۴۲ میلیارد دلار دارایی در ایالات متحده آمریکا دارند.

در حالیکه کماکان دسترسی آسان به دلار آمریکا برای حضور و فعالیت در سیستم مالی جهانی، یک عامل حیاتی است به نظر می‌رسد فرمان جدید دونالد ترامپ، هشداری جدی برای فعالان اقتصادی چین محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گزارشی از توان نظامی کره شمالی تحت رهبری کیم جونگ اون

فرمان اجرایی جدید ترامپ برای تحریم‌های تازه علیه کره شمالی

اعمال تحریم‌های جدید علیه کره‌شمالی با رای موافق چین و روسیه