اعزام پلیس از مادرید با هدف مهار همه پرسی کاتالونیا

اعزام پلیس از مادرید با هدف مهار همه پرسی کاتالونیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزیر کشور اسپانیا روز جمعه اعلام کرد پلیس های دولتی بیشتری برای برقراری نظم و جلوگیری از برگزاری همه پرسی غیرقانونی کاتولونیا به این منطقه اعزام می کند.

اطلاعاتی در مورد تعداد نیروهای اعزامی منتشر نشده است اما رسانه های اسپانیا می گویند بین سه تا چهار هزار نیروی انتظامی تاکنون به این منطقه فرستاده شده اند. این در حالی است که کاتالونیا حدود هفده هزار پلیس منطقه ای مخصوص به خود دارد.

دولت منطقه ای کاتالونیا در نظر دارد علیرغم مخالفت مادرید، اول اکتبر یک همه پرسی در ارتباط با جدایی از اسپانیا برگزار کند.

بنا به دستور وزارت کشور اسپانیا، پلیس اسپانیا و نیروهای انتظامی منطقه ای تا پنجم اکتبر به حالت آماده باش خواهند بود و اجازه مرخصی ندارند. رهبران کاتالونیا این تصمیم را اقدامی عامدانه در جهت متشنج نشان دادن وضعیت می دانند و بر حرکت صلح طلبانه خود تاکید می کنند.

دولت کاتالونیا مقامات اسپانیا را مسئول حمله اخیر پلیس به دفاتر دولت منطقه ای و بازداشت برخی از کارمندان محلی دانست و به دخالت مادرید در امور داخلی خود اعتراض کرد.

کارلوس پوگدمون، رهبر دولت منطقه‌ای کاتالونیا روز پنجشنبه با تکیه بر حضور هزاران تظاهر کننده ای که در خیابانهای بارسلون خواستار این همه پرسی بودند، تاکید کرد که برای برگزاری رفراندوم مصمم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کرد، کاتالان؛ تشابه های دو اقلیت در انتظار استقلال

همه‌پرسی استقلال کاتالونیا؛ مادرید احتمال بازداشت مقامات این منطقه را مردود ندانست

رئیس سابق دولت خودمختار کاتالونیای اسپانیا: در آستانه بازپس‌گیری کنترل منطقه هستیم