Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

خرید آنلاین یک طوطی صاحبش را غافلگیر کرد

خرید آنلاین یک طوطی صاحبش را غافلگیر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک طوطی خاکستری پنج ساله در لندن با سفارش دادن یک بسته هدیه از آمازون مالک خود را شگفت زده کرد.

بادی، طوطی خاکستری آفریقایی زمانی که صاحبش سر کار بود، از طریق (الکسا) اسپیکرهوشمند آمازون که قابلیت آنلاین شدن از طریق ارتباط صوتی را دارد، یک بسته هدیه ۱۰ پوندی سفارش داد.

Buddy the parrot showed he’s a pretty clever boy by mimicking his owner to do some online shopping https://t.co/KLge10bHLY

— The Sun (@TheSun) September 20, 2017

کورین، صاحب این طوطی می گوید: با دریافت بسته تعجب کردم و از اعضای خانواده پرس و جو کردم اما هیچ یک بسته را سفارش نداده بودند. او در نهایت متوجه شد که «بادی»، با تقلید یکی از مکالمات او از طریق دستگاه الکسا این بسته را بصورت اتفاقی سفارش داده است.

ظاهرا قفس این طوطی در کنار الکسا قرار دارد و او با تکرار جمله «اوه، آم، وایسا الکسا» باعث می شود که دستگاه فعال شود.

کورین در مصاحبه با نشریه بریتانیایی سان گفته است: «زمانی که فهمیدم این بادی بوده که سفارش را داده، نمی توانستم باور کنم. ما چهار ماه است که از این دستگاه استفاده می کنیم و من برای موسیقی یا تنظیم برنامه های روزانه از آن استفاده می کردم و هیچگاه بصورت آنلاین سفارش نداده ام.»

Buddy the parrot surprises owner with an online shopping spree using #Amazon‘s Alexa help https://t.co/fU2w5NzlxXpic.twitter.com/J76W8hQDuF

— Vadim (@vadimbythebay) September 21, 2017

دستگاه الکسا، دستیار شخصی هوشمند است. کاربران می توانند از طریق فرمان صوتی برای یادآوری قرارها، کارهای روزانه، تنظیم دمای خانه، پخش موسیقی یا خرید آنلاین از آن استفاده کنند.

شرکت آمازون اعلام کرده که کاربران برای جلوگیری از سفارش اتفاقی می توانند از منوی تنظیمات، فرمان سفارش آنلاین صوتی را غیر فعال کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طوطی‌های کاکلی برداشتن سرپوش سطل‌های زباله را به یکدیگر می‌آموزند

مدیر‌ اجرایی سابق آمازون: در مواقع خصوصی الکسا را خاموش می‌کنم