Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

نظرسنجی: افزایش آرای حزب راستگرای افراطی «آلترناتیو برای آلمان»

نظرسنجی: افزایش آرای حزب راستگرای افراطی «آلترناتیو برای آلمان»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

بر اساس آخرین نظرسنجی، حزب راستگرای افراطی آلترناتیو برای آلمان (AfD) می تواند در انتخابات پارلمانی ۲۴ سپتامبر این کشور ۱۰ تا ۱۲ درصد آراء را کسب کند و وارد پارلمان شود، نخستین حزب راستگرای افراطی در آلمان که بعد از گذشت بیش از ۵۰ سال می تواند وارد بوندستاگ شود.

نظرسنجی‌ها پیشتر رای این حزب مخالف پناهجویان و مسلمانان را ۸ تا ۱۰ درصد برآورد کرده بود.

الکساندر گولند از رهبران حزب آلترناتیو برای آلمان و کاندیدای انتخابات پیش رو گفته بود: «دین اسلام به آلمان تعلق ندارد و گفتمان اسلامگراها، خشونت و ترور ریشه در قرآن و آموزه های اسلامی دارد.»

در میان طرح های پیشنهادی حزب آلترناتیو برای آلمان می توان به ممنوعیت ساخت مناره و پخش اذان از مساجد، ممنوعیت روسری برای معلمان و دانشجویان و همچنین محدودیت برای امامان مسجد برای برگزاری نماز و نیاش تنها به زبان آلمانی، اشاره کرد.

الکساندر گولند همچنین در هفته های گذشته در جریان گردهمایی هواردان حزبش درباره آیدان اوزگیوز کمیسر دولتی ادغام مهاجران و عضو بودندستاگ که در آلمان متولد شده و ریشه ترکیه ای دارد گفته بود: «آیدان اوزگیوز باید به آناتولی فرستاده شود.»

الکساندر گولند این اظهارات را در واکنش به سخنان آیدان اوزگیوز مطرح کرده بود. آیدان اوزگیوز در مقاله ای نوشته بود: «یک فرهنگ خاص آلمانی، فراتر از زبان، به سادگی قابل شناسایی نیست. از لحاظ تاریخی، فرهنگ های منطقه ای، مهاجرت و تنوع، تاریخ ما را شکل داده است. جهانی شدن و تکثر تنوع را افزایش می دهد. نمی توان مهاجران را با فرهنگ اکثریت کنترل و تنظیم کرد.»

گولند همچنین گفته است که آلمان باید به سربازان نازی در جریان جنگ جهانی دوم افتخار کند.

رمز محبوبیت این حزب راستگرای افراطی در آلمان مخالفت با پذیرش پناهجویان و بویژه مسلمانان و همچنین مخالفت با اتحادیه اروپاست. آنها خواستار بستن فوری مرزها به روی پناهجویان و متوقف کردن فرایند پیوستن خانواده های پناهجویان به آنها در آلمان هستند.

Far-right AfD</a> - How Germans feel <a href="https://t.co/pGzntRmdwE">https://t.co/pGzntRmdwE</a> <a href="https://t.co/m6dlWTghET">pic.twitter.com/m6dlWTghET</a></p>— dwnews (dwnews) September 19, 2017

حزب دموکرات مسیحی صدراعظم مرکل در آخرین نظرسنجی ها با از دست دادن ۲ امتیاز اکنون ۳۶ درصد رای دارد. این میزان محبوبیت راه چندانی تا کمترین محبوبیت این حزب در سال ۱۹۹۸ ندارد که توانست ۳۵ درصد آراء را جذب خود کند.

با این حال هنوز هم حزب صدر اعظم مرکل جلوتر از رقیبش مارتین شولتز است که بر اساس نظرسنجی ها ۲۳ درصد محبوبیت دارد.

با نگاهی به میزان محبوبیت کنونی احزاب سیاسی در آلمان، حزب راستگرای افراطی آلترناتیو برای آلمان در انتخابات پیش رو می تواند به سومین حزب بزرگ آلمان تبدیل شود.

انتخابات پارلمانی آلمان برای انتخاب ۵۹۸ نماینده بوندستاگ و همچنین صدر اعظم این کشور روز ۲۴ سپتامبر برگزار می شود.

برای آنکه حزبی به بوندستاگ راه یابد باید حداقل ۵ درصد از آرای حزبی را بدست آورد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خطرهای نهفته در انحلال مجلس فرانسه؛ ماکرون: میانه‌روها علیه راست افراطی متحد شوند

تبعات قتل پلیس آلمان با چاقو بدست یک افغان؛ برلین مهاجرانی را که تهدید امنیتی باشند اخراج می‌کند

اخراج پناهجویان غیرقانونی؛ بریتانیا بازداشت «مسافران رواندا» را آغاز کرد