طوفان ماریا شرق کارائیب را درنوردید

طوفان ماریا شرق کارائیب را درنوردید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پس از وقوع طوفان‌های هاروی و ایرما، طوفان ماریا با درجه ۵ (شدیدترین درجه) منطقه کارائیب را درنوردید.

بنا بر گزارش مرکز ملی طوفان‌های آمریکا (NHC) این طوفان روز دوشنبه با شدت وزش ۲۱۵ کیلومتر در ساعت آغاز شده است و می تواند فاجعه طبیعی دیگری را بوجود آورد.

این طوفان از نزدیکی کشور جزیره‌ای کوچک دومینیکا آغاز شده و پس از گذشتن از جزایر ویرجین ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه به مجمع الجزایر پورتوریکو خواهد رسید.

طوفان در دومینیکا واقع در شرق کارائیب که دارای ۷۲ هزار نفر جمعیت است منجر به فروریختن زمین، جاری شدن سیل و آسیب رسیدن به خانه‌ها شده است.

ساکنان جزایر ویرجین و پورتوریکو که در اوایل ماه دچار طوفان ایرما شده بودند، کمتر از یک روز فرصت دارند تا خود را برای طوفان ماریا آماده کنند.

اگر طوفان ماریا همچنان قدرت و شدت خود را حفظ کند، قوی‌ترین طوفانی خواهد بود که طی ۸۵ سال گذشته پورتوریکو را در می نوردد. مقامات پورتوریکو از ساکنان این مجمع الجزایر خواسته اند که بسرعت به پناهگاههای اضطراری که آماده شده است، بروند.

پورتوریکو و برخی از جزایر ویرجین در هفته‌های گذشته از ضربه‌های مستقیم طوفان ایرما که درجه قدرت آن نیز ۵ بود، در امان مانده بودند.

پیش بینی شده است که وزش بادهای شدید برای مدت ۸ ساعت به همراه بارش باران تا ارتفاع ۴۶ سانتی متر، برخی از جزایر ویرجین را تهدید کند. بر این اساس عصر دوشنبه مقامات جزایر ویرجین اعلام کردند که از ساعت ۱۰ صبح سه شنبه به وقت محلی، مقررات منع آمد و شد در برخی از جزایری که در مسیر طوفان هستند به اجرا گذاشته خواهد شد و پیش بینی کرده اند که احتمالا برق در برخی مناطق برای هفته‌ها قطع شود.

NEW: Hurricane Maria has weakened slightly, but is still an extremely dangerous Category 4 storm. https://t.co/2l2TbFW4ERpic.twitter.com/76iDguWcmD

— KDKA (@CBSPittsburgh) 19 septembre 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماندن در جزایر فلوریدا «خودکشی» است

حرکت طوفان قدرتمند «هاروی» به سوی سواحل تگزاس

سیل در آنتالیای ترکیه دستکم یک قربانی گرفت