ماندن در جزایر فلوریدا «خودکشی» است

ماندن در جزایر فلوریدا «خودکشی» است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

طوفان ایرما و امواج بلند هر آن به نواحی ساحلی فلوریدا نزدیک‌تر می‌شود. اکنون، نگرانی‌‌ها دربارۀ سرنوشت آن دسته از ساکنانی است که نتوانسته اند مناطق آسیب پذیر را ترک کنند.

از جمله مناطق بسیار آسیب پذیر، مجمع الجزایر کم ارتفاع مرجانی «فلوریدا کی» در جنوب فلوریدا است. در این مجمع الجزایر که وسعتی بیش از ۱۰۰ مایل دارد، حدود ۷۰ هزار نفر زندگی می کنند. ارتفاع بسیاری از این جزایر کوچک، تنها چند متر بالاتر از سطح دریا است.

با وجود آنکه مقامات فلوریدا روز پنجشنبه طی فرمانی از ساکنان این جزایر خواسته بودند که تخلیه این مناطق را آغاز کنند اما برخی‌ها همچنان مصمم به ماندن هستند.

یکی از مقامات محلی هشدار داده است که باقی ماندن در این جزایر و در میان امواج طوفان «تقریبا مانند خودکشی» است.

بزرگترین جزیره این مجمع الجزایر که «کی وست» نام دارد با حدود ۲۷ هزار نفر جمعیت، بشدت در مقابل امواج بلندی که طوفان ایرما بدنبال خواهد داشت، آسیب پذیر است. ارتفاع این جزیر از سطح دریا تنها ۵.۵ متر است.


بیمارستان‌ها و حتی ۴۶۰ زندانی مستقر در بازداشتگاه این منطقه تخلیه شده اند.

از جمله افرادی که حاضر به ترک منطقه نیستند می توان به متصدی و ۱۰ نفر از کارکنان خانه مشهور ارنست همینگوی در جزیره «کی وست» که اکنون به موزه تبدیل شده است، اشاره کرد. در این موزه ۵۴ گربه نیز زندگی می کنند و متصدی موزه می گوید که تخلیه گربه‌ها از این خانه، کار آسانی نیست.

به دلیل اصرار برخی از ساکنان به ماندن در این مناطق، مقامات محلی مجبور شدند چهار پناهگاه را نیز آماده کنند. با این وجود تاکید کرده اند که پس از رسیدن طوفان، امکان کمک رسانی به آنهایی که تصمیم به ماندن گرفته اند، وجود نخواهد داشت.

پیش بینی شده است از بامداد یکشنبه طوفان ایرما و در پی آن امواج سهمگین دریا به این مجمع الجزایر خواهند کوبید. رومن گستسی، از مقامات محای هشدار داده است که «هنگامیکه طوفان به اینجا رسید، با شماره اضطراری ۹۱۱ تماس نگیرید زیرا هیچکس برای پاسخگویی حضور ندارد.»


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعطیلی دولت آمریکا در پی تصویب بودجه موقت در مجلس نمایندگان یک گام به تعویق افتاد

آیا محکومیت احتمالی ترامپ در دادگاه می‌تواند مانع از بازگشت او به کاخ سفید شود؟

جایزه ۱.۶ میلیارد دلاری «مگا میلیونز»؛ برنده ناشناس در فلوریدا پس از ۷ هفته پا پیش گذاشت