انتقاد ترامپ از بوروکراسی حاکم بر سازمان ملل متحد

انتقاد ترامپ از بوروکراسی حاکم بر سازمان ملل متحد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در جریان اولین حضور خود در سازمان ملل متحد از بوروکراسی و ضعف مدیریت در این نهاد بین‌المللی انتقاد کرد.

رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا در یکی از نشست‌های ویژه اجلاس سالیانه سران ملل متحد با ضروری شمردن ایجاد اصلاحات در این سازمان گفت: «در سال‌های گذشته ملل متحد به دلیل بوروکراسی و ضعف مدیریت نتوانسته است به ظرفیت‌های بالقوه خود برسد. این در حالی است که بودجه این سازمان ۱۴۰ درصد افزایش داشته و شمار کارکنان آن از سال ۲۰۰۰ به بعد، دو برابر شده است.»

انتقاد از عملکرد «ضعیف» سازمان ملل متحد در برابر بحران‌های جهانی یکی از محورهای کارزار انتخاباتی آقای ترامپ در سال گذشته بود. پس از رسیدن به مقام ریاست جمهوری، آقای ترامپ اعلام کرد کمک‌های ایالات متحده به سازمان ملل را کاهش خواهد داد.

#Guterres and #Trump have called for a change of bureaucracy in the United Nations. #UNGAhttps://t.co/ZbKkzJv2rXpic.twitter.com/tIrfEPcydW

— China Plus News (@ChinaPlusNews) September 18, 2017

ایالات متحده آمریکا بزرگترین تامین کننده منابع مالی سازمان ملل متحد است. این کشور ۲۲ درصد بودجه دوسالانه پنج میلیارد و چهارصد میلیون دلاری این سازمان و ۲۸/۵ درصد بودجه عملیات حفظ صلح آن را تامین می‌کند. سازمان ملل متحد ۱۹۳ عضو دارد.

در سال‌های گذشته بسیاری از کشورهای جهان از ناتوانی سازمان ملل در ایفای وظایفش مبتنی بر حفظ صلح و امنیت بین‌المللی انتقاد کرده بودند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه نیویورک ترامپ را در پرونده تخلف مالی ۳۶۴ میلیون دلار جریمه کرد

محاکمه ترامپ در نیویورک ۲۰ روز پس از «سه‌شنبه بزرگ» انتخابات مقدماتی آغاز می‌شود

ترامپ می‌گوید کارش در اشتباه گفتن نام‌ها «عمدی» است