Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

آغاز رقابت های داخل سالن وهنرهای رزمی آسیا در عشق آباد

آغاز رقابت های داخل سالن وهنرهای رزمی آسیا در عشق آباد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عشق آباد، پایتخت ترکمنستان میزبان پنجمین دوره از بازیهای داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا است.

آگهی

عشق آباد، پایتخت ترکمنستان میزبان پنجمین دوره از بازیهای داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا است. شصت و پنج تیم شرکت کننده در این دور از مسابقات قرار است طی ۱۷ تا ۲۷ سپتامبر در بیست و یک رشته مختلف ورزشی به رقابت بپردازند.

Very green start to #AIMAG Opening Ceremony in “neutral” Turkmenistan. Hailed as biggest event in country's history https://t.co/Ips52LLzrPpic.twitter.com/r4nJjNlJwA

— Nick Butler (@NickJMButler) 17 septembre 2017

این مسابقات تحت نظارت و برنامه ریزی شورای المپیک آسیا برگزار می شود و انتخاب برنامه مسابقات با توجه به تنوع ورزش هایی مرسوم در این قاره صورت گرفته است. هدف بزرگ این مسابقات تزریق روحیه برتری جویی به هر یک از ورزشکاران حاضر در مسابقات است.

حسین المُسَلم، دبیر کل شورای المپیک آسیا در خصوص این مسابقات می گوید: «ورزش موجب وحدت و یکپارچگی می شود و پیام اصلی آن صلح است. در آسیا چالش های سیاسی بزرگی وجود دارد و برگزاری این بازیها فرصتی است تا ورزشکارانی از کل آسیا و به نمایندگی از کنفدراسیون ها و کمیته های ملی المپیک دولتی و غیر دولتی، طی ده روز با نگرشی مثبت در کنار یکدیگر فعالیت و همزیستی کنند.»

صلح و دوستی مهمترین پیام پنجمین دور از بازیهای داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا آماده مخابره شدن به جهان است. مرکز رسانه ای این مسابقات خود را برای ده روز فعالیت مستمر آماده کرده است.

We've updated the Team Welcome Ceremony photo gallery from yesterday!https://t.co/8E8rM7OOQe#Ashgabat2017#AIMAGpic.twitter.com/bR5Ocod56G

— Ashgabat 2017 (@Ashgabat_2017) 16 septembre 2017

ورزشکاران خود را به عشق آباد می رسانند و برای برخی از آنها این نخستین سفر به آسیای مرکزی است. برخی از ورزشکاران، نظیر تیم اعزامی از تاهیتی بیش از ۴۰ ساعت برای رسیدن به اینجا در راه بوده اند.

آنا یون ای چونگ، یکی از اعضای این تیم می گوید: «لحظه ای تاریخی برای تاهیتی است زیرا نخستین بار است که در مسابقاتی بین المللی در این سطح شرکت می کند. بنابر این فرصتی عالی به خصوص برای من است تا در رشته موای تای (یکی از سبک های آزاد ورزش های رزمی که به آن مشت زنی تایلندی نیز می گویند) با بهترین حریفان از آسیا روبرو شوم و آنها را به چالش بکشم.»

ورزشکاران استرالیا و تیم های شرکت کننده از قاره اقیانوسیه برای نخستین بار در بازیهای داخل سالن و هنرهای رزمی آسیا شرکت کرده اند.

افرادی که برای اولین بار در این مسابقات حضور دارند، امیدوارند با دست پر به خانه بازگردند اما برای آنها کسب این تجربه گرانبها نیز دست کمی از کسب مدال ندارد.

اسامی تیم ملی فوتسال #زنان ایران ثبت شده در سایت رسمی مسابقات المپیک داخل سالن آسیا-عشق آباد ۲۰۱۷#ورزش_زنانpic.twitter.com/FFHAzFwQjJ

— shahrzad hemati (@shahrzad_hemati) 14 septembre 2017

در جدول مدال های نخستین روز این مسابقات کشور میزبان با ۱۶ مدال طلا، ۱۴ نقره و ۷ برنز در مکان نخست قرار داد و تیم ایران با کسب ۳ برنز مکان هشتم را به خود اختصاص داده است.

Day 1 of #Ashgabat2017 competition sees the host Turkmen team claim 37 medals, incl. 16 golds!

Medal table – https://t.co/QS8Mx555vH#AIMAGpic.twitter.com/hfJHIaKmXZ

— Ashgabat 2017 (@Ashgabat_2017) 16 septembre 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کوراش: تبدیل کُشتی مردمی و باستانی به یک رشته ورزشی مدرن

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با معرفی قهرمانان اوزان سبک استارت خورد