کره شمالی: برنامه نظامی خود را تسریع می بخشیم

کره شمالی: برنامه نظامی خود را تسریع می بخشیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کره شمالی در واکنش به وضع تحریم های شورای امنیت سازمان ملل علیه این کشور ضمن «شرورانه» خواندن این تحریم ها، وعده داد که به برنامه های نظامی خود سرعت ببخشد.

آزمایش هسته ای کره شمالی که پس از پرتاب چند موشک بالستیک قاره پیما توسط این کشور انجام شد موجی از محکومیت های بین المللی را به دنبال داشت. در همین راستا شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه به اتفاق آراء هشتمین رشته تحریم ها را بر ضد پیونگ یانگ به تصویب رساند. این در حالی است که تحریم های پیشین تاکنون تاثیری در عزم رژیم کره شمالی در پیگیری برنامه های تسلیحاتی (موشکی و هسته ای) نداشته است.

آنتونیو اینوکی، یکی از قانونگذاران ژاپنی روز چهارشنبه هشدار داد که رویارویی با کره شمالی بر سر برنامه تسلیحاتی این کشور می تواند به «جنگ هسته ای» منجر شود.

بیشتر بخوانید: تا چه حد امکان جنگ بر سر برنامه تسلیحاتی کره شمالی وجود دارد؟

تحریم های جدید شورای امنیت صدور گاز به کره شمالی را ممنوع و ورود نفت و مشتقات آن را به این کشور محدود می کند. علاوه بر این کره شمالی اجازه صدور محصولات نساجی خود را نخواهد داشت. واشنگتن برای همراه سازی مسکو و پکن با تصویب تحریم اخیر شورای امنیت مجبور به بازنگری در تحریم هایی شد که از ابتدا به دنبال تصویب آن بود.

با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هشدار داده که تحریم جدید شورای امنیت علیه کره شمالی تنها مقدمه ای برای اقدامات شدیدتر است.

بیشتر بخوانید: اعمال تحریم‌های جدید علیه کره‌شمالی با رای موافق چین و روسیه

Trump: New North Korean Sanctions Are ‘Nothing’ Compared To ‘What Will Have To Happen’ https://t.co/0H6TK7haOZpic.twitter.com/lVx1LgB1RW

— The Daily Caller (@DailyCaller) September 12, 2017

در همین حال یک پایگاه اینترنتی وابسته به دانشگاه جان هاپکینز واشنگتن در گزارش جدید خود از آزمایش اتمی اخیر کره شمالی، قدرت بمب هسته ای آزمایش شده توسط پیونگ یانگ را ۲۵۰ کیلوتن تخمین زد، رقمی که بیش از قدرتی است که تاکنون در مورد این انفجار تخمین زده شده بود. به این ترتیب بمبی که در سوم سپتامبر (۱۲ شهریور) آزمایش شد قدرتی ۱۶ برابر بمب استفاده شده در سال ۱۹۴۵ میلادی توسط ایالات متحده در هیروشیما است.

بیشتر بخوانید: واکنشها به قطعنامه تحریمهای تازه سازمان ملل علیه کره شمالی

The military balance in northeast Asia. North Korea vows to build up its weaponry in face of UN sanctions. pic.twitter.com/wRKidPn10N

— AFP news agency (@AFP) September 13, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنشها به قطعنامه تحریمهای تازه سازمان ملل علیه کره شمالی

اعمال تحریم‌های جدید علیه کره‌شمالی با رای موافق چین و روسیه

تا چه حد امکان جنگ بر سر برنامه تسلیحاتی کره شمالی وجود دارد؟