تهران؛ حمایت رانندگان شرکت واحد از رضا شهابی با چراغهای روشن

تهران؛ حمایت رانندگان شرکت واحد از رضا شهابی با چراغهای روشن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

برخی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران روز چهارشنبه برای آزادی رضا شهابی راننده زندانی و عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با چراغهای روشن و سرعت ۲۰ کیلومتر بر ساعت راندند.

رضا شهابی که برای بار دوم از ۱۸ مرداد به زندان بازگشته است از ۲۵ مرداد ماه در زندان رجایی شهر کرج دست به اعتصاب غذا زده است.


آقای شهابی پنج ماه پیش با تایید پزشک از مرخصی پزشکی برخوردار شده بود با این حال دادستانی در حکم جدید برای وی، اعلام کرده است که رضا شهابی ۵ ماه غیبت کرده است. دادستانی به همسر آقای شهابی گفته است که این فعال کارگری باید یک سال محکومیت باضافه ۵ ماه غیبت را در زندان بگذراند.


به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با امضای طوماری خواستار آزادی بدون قید و شرط این فعال کارگری شده و نسبت وضعیت جانی او در اعتصاب غذا هشدار داده اند.

در این طومار با اشاره به هجدهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی، آمده است: «جرم رضا شهابی و دیگر اعضای سندیکای واحد ایجاد تشکل مستقل از دولت و کارفرما برای دستیابی به مطالباتشان بوده است، که البته به این دلیل اخراج، بازداشت و حتی مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند. رضا شهابی یکی از کارگران عضو سندیکا است که به همین دلیل در سال ۸۹ بازداشت و محکوم به پنج سال زندان گردید. شهابی در حین گذراندن دوره محکومیت پنج ساله مجددا به دادگاه فراخوانده شد و بسیار ناعادلانه به یک سال زندان دیگر محکوم گردید.»

در این بیانیه همچنین آمده است: «این کارگر زندانی به دلیل صدمات جسمی ناشی از برخورد خشن ماموران امنیتی در حین دستگیری و بازجویی در دو مرحله تحت عمل جراحی از ناحیه گردن و کمر قرار گرفت و بدلیل عدم تحمل حبس، مرخصی پزشکی ایشان از سوی پزشکی قانونی مرحله به مرحله تا پایان حبس مورد تایید قرار گرفت. اما مسئولین امنیتی و قضایی در اقدامی غیر قانونی تمامی مدت مرخصی پزشکی رضا شهابی را غیبت محسوب کرده اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج اتحادیه کارگری فرانسه خواستار آزادی رضا شهابی شدند

گفتگو با منصور اسانلو درباره وضعیت و مطالبات جنبش کارگری ایران

سازمان ملل خطاب به ایران: قانون تحقیرآمیز و سرکوب‌کننده عفاف و حجاب را لغو کنید