تهران؛ حمایت رانندگان شرکت واحد از رضا شهابی با چراغهای روشن

تهران؛ حمایت رانندگان شرکت واحد از رضا شهابی با چراغهای روشن
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

برخی از رانندگان شرکت واحد اتوبوسرانی تهران روز چهارشنبه برای آزادی رضا شهابی راننده زندانی و عضو سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران با چراغهای روشن و سرعت ۲۰ کیلومتر بر ساعت راندند.

رضا شهابی که برای بار دوم از ۱۸ مرداد به زندان بازگشته است از ۲۵ مرداد ماه در زندان رجایی شهر کرج دست به اعتصاب غذا زده است.

حمایت از #رضا_شهابی با روشن کردن چراغ اتوبوس های #شرکت_واحد#مطالبه_میکنیم#تغییر_میدهیمpic.twitter.com/yQF6eEAMci

— مطالبه برای تغییر (@4Taghyir) September 13, 2017

آقای شهابی پنج ماه پیش با تایید پزشک از مرخصی پزشکی برخوردار شده بود با این حال دادستانی در حکم جدید برای وی، اعلام کرده است که رضا شهابی ۵ ماه غیبت کرده است. دادستانی به همسر آقای شهابی گفته است که این فعال کارگری باید یک سال محکومیت باضافه ۵ ماه غیبت را در زندان بگذراند.

رانندگان شرکت واحد برای آزادی #رضا_شهابی همکار زندانی خود امروز درتهران چراغ ها را روشن کردند وبا سرعت۲۰کیلومتر در ساعت در حال حرکت میباشند. pic.twitter.com/t7jAw5qAks

— محمد مظفری (@mohmd_mozafari) September 13, 2017

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با امضای طوماری خواستار آزادی بدون قید و شرط این فعال کارگری شده و نسبت وضعیت جانی او در اعتصاب غذا هشدار داده اند.

در این طومار با اشاره به هجدهمین روز اعتصاب غذای رضا شهابی، آمده است: «جرم رضا شهابی و دیگر اعضای سندیکای واحد ایجاد تشکل مستقل از دولت و کارفرما برای دستیابی به مطالباتشان بوده است، که البته به این دلیل اخراج، بازداشت و حتی مورد ضرب و شتم قرار گرفته اند. رضا شهابی یکی از کارگران عضو سندیکا است که به همین دلیل در سال ۸۹ بازداشت و محکوم به پنج سال زندان گردید. شهابی در حین گذراندن دوره محکومیت پنج ساله مجددا به دادگاه فراخوانده شد و بسیار ناعادلانه به یک سال زندان دیگر محکوم گردید.»

در این بیانیه همچنین آمده است: «این کارگر زندانی به دلیل صدمات جسمی ناشی از برخورد خشن ماموران امنیتی در حین دستگیری و بازجویی در دو مرحله تحت عمل جراحی از ناحیه گردن و کمر قرار گرفت و بدلیل عدم تحمل حبس، مرخصی پزشکی ایشان از سوی پزشکی قانونی مرحله به مرحله تا پایان حبس مورد تایید قرار گرفت. اما مسئولین امنیتی و قضایی در اقدامی غیر قانونی تمامی مدت مرخصی پزشکی رضا شهابی را غیبت محسوب کرده اند.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج اتحادیه کارگری فرانسه خواستار آزادی رضا شهابی شدند

گفتگو با منصور اسانلو درباره وضعیت و مطالبات جنبش کارگری ایران

دادگاه انقلاب اصفهان توماج صالحی را به اعدام محکوم کرد