Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کره شمالی آمریکا را به «بزرگترین رنج و عذاب» تهدید کرد

کره شمالی آمریکا را به «بزرگترین رنج و عذاب» تهدید کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کره شمالی به آمریکا هشدار داده است در صورتی که دولت ترامپ به تهدید تحریم‌های جدید از جمله تحریم نفتی این کشور ادامه دهد، این کشور با «بزرگترین رنج و عذاب» مواجه خواهد شد.

به گزارش گاردین و بر اساس مواد پیش نویس قطعنامه ای که قرار است امروز (دوشنبه) در شورای امنیت سازمان ملل جهت تشدید تحریم کره شمالی به رای گذاشته شود، آمریکا خواستار توقف صادرات نفت به این کشور و مسدود شدن دارایی‌های کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی شده است.

همچنین بر اساس پیش نویس قطعنامه پیشنهادی آمریکا – که محتوای آن به رسانه‌ها درز کرده- کاخ سفید از شورای امنیت سازمان ملل متحد خواسته است که تحریم‌هایی را با هدف ممنوعیت ورود منسوجات به کره شمالی و همچنین محدودیت برای شهروندان این کشور که در خارج کار می کنند و منبع تامین بخشی از ارز مورد نیاز پیونگ یانگ را به شمار می روند، به اجرا بگذارد.

North Korea warns US of ‘greatest pain’ if Trump pursues oil sanctions threat https://t.co/9hbOMLXEjv

— The Guardian (@guardian) September 11, 2017

مقامات کره شمالی قطعنامه ای که انتظار می روز روز دوشنبه در شورای امنیت سازمان ملل متحده به رای گذاشته شود را «غیرقانونی» دانسته اند و گفته اند در صورت تصویب این قطعنامه آمریکا تاوان سنگینی خواهد داد.

پیونگ یانگ سوم سپتامبر گذشته ادعا کرد که بمب هیدروژنی را آزمایش کرده است که می تواند با یک موشک بین قاره‌ای حمل شود. یک روز پس از آزمایش این بمب هیدروژنی، کره جنوبی پیونگ یانگ را به تلاش برای پرتاب یک موشک بالستیک قاره‌ پیما با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای متهم کرد.

آمریکا در ماه‌های گذشته بارها کره شمالی را به اقدام نظامی تهدید کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ناتو: بحران کره شمالی پاسخی جهانی می طلبد

خواهر رهبر کره شمالی: سئول بهای سنگینی برای «بازی کثیف» اعلامیه‌ها خواهد پرداخت

«نظم نوین عادلانه و چندقطبی در جهان» در پیدا و پنهان توافقنامه مشارکت راهبردی روسیه و کره شمالی