ناتو: بحران کره شمالی پاسخی جهانی می طلبد

ناتو: بحران کره شمالی پاسخی جهانی می طلبد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ینس استولتنبرگ، دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، ناتو ضمن محکوم کردن آزمایش های متعدد هسته ای و موشک های بالستیک از سوی کره شمالی این اقدام را یک تهدید جهانی قلمداد کرد که پاسخی جهانی را می
طلبد.

آقای استولتنبرگ روز یکشنبه در برنامه یکشنبه ها با سیاست در شبکه جهانی بی بی سی اعلام کرد: «رفتار گستاخانه کره شمالی تهدیدی جهانی است که باید کل دنیا از جمله ناتو پاسخی جهانی به آن بدهند.»

دبیر کل ناتو تصریح کرد: «ما از کره شمالی می خواهیم دست از برنامه هسته ای و موشکی خود بردارد و آزمایش های خود را به کلی متوقف کند زیرا این اقدامات تهدیدی برای صلح و ثبات جهانی است و به طور آشکار قطعنامه های سازمان ملل متحد در خصوص امنیت را نقض می کند.»

I strongly condemn North Korea’s nuclear test. href=“https://twitter.com/hashtag/NATO?src=hash”>#NATO calls on Pyongyang to abandon its nuclear program. https://t.co/jkZeUG6rqQ

— Jens Stoltenberg (@jensstoltenberg) September 3, 2017

ینس استولتنبرگ در عین حال افزود ما در حال حاضر بر روی شیوه ای تمرکز می کنیم که بتوان بر اساس آن در راه حلی صلح آمیز برای این مناقشه مشارکت کرد.

شورای امنیت سازمان ملل متحد قرار است روز دوشنبه به درخواست واشنگتن تشکیل جلسه دهد تا در خصوص اعمال تحریم های جدید بر ضد کره شمالی تصمیم گیری کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تشکیلات خودگران فلسطین بار دیگر بطور رسمی خواستار عضویت کامل در سازمان ملل متحد شد

ایالات متحده به ایران درباره حمله تلافی‌جویانه به نیروهای آمریکایی هشدار داد

نتانیاهو: لغو سفر هیات اسرائیلی به آمریکا پیامی به حماس بود