رابطه یک زوج سالمند آمریکایی با طوفانهای هاروی و ایرما

رابطه یک زوج سالمند آمریکایی با طوفانهای هاروی و ایرما
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

هاروی و ایرما اشلوتر، زوج کهنسال آمریکایی طی روزهای گذشته نام خود را به دفعات از رسانه های این کشور شنیده اند.

هاروی، ۱۰۴ ساله و ایرما، ۹۳ ساله در سال ۱۹۴۲ میلادی ازدواج کردند. آنها از آن زمان تاکنون رویدادهای بااهمیت و تاثیرگذار زیادی را شاهد بوده اند.

جنگ کره، جنگ سرد، حضور انسان بر روی کره ماه، ترور جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهوری ایالات متحده، جنگ ویتنام، فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی و حملات ۱۱ سپتامبر از جمله رخدادهایی است که این زوج آنها را در کنار یکدیگر تجربه کردند.

Meet Harvey and Irma, the happily married couple of 75 years https://t.co/VztHPSfowj#NBC4pic.twitter.com/nHTp9dZKrs

— NBC4 Columbus (@nbc4i) September 11, 2017

نامگذاری دو طوفان سهمگین روزهای گذشته به نام هاروی و ایرما باعث شد این زوج نام خود را به دفعات و گاه حتی همزمان از رسانه ها بشنوند.

طوفان هاروی روز ۲۵ اوت (سوم شهریور) ایالت تگزاس را درنوردید و سپس به سوی ایالت لوئیزیانا حرکت کرد. طوفان ایرما چند روز بعد در اقیانوس اطلس شکل گرفت و پس از عبور از برخی کشورها و جزایر دریای کارائیب روز یکشنبه ۱۰ سپتامبر (۱۹ شهریور) ایالت فلوریدا را درنوردید.

بیشتر بخوانید: طوفان ایرما؛ آنچه تاکنون از شمار قربانیان و خسارت ها می دانیم

نامگذاری دو طوفان اخیر تحت عنوان هاروی و ایرما برای این زوج کهنسال پرسسش برانگیز بوده است. ایرما اشلوتر می گوید: «نمی دانم چرا این کار را انجام دادند و هاروی و ایرما را انتخاب کردند.»

نامگذاری طوفانهایی که در اقیانوس اطلس شکل می گیرند از سال ۱۹۷۹ توسط سازمان جهانی هواشناسی صورت می گیرد. برای طوفانها به شکل تناوبی نام مردانه یا زنانه انتخاب می شود. شش جدول اسامی برای انتخاب نام طوفانها وجود دارد و هر جدول طی یک سال مورد استفاده قرار می گیرد. به این ترتیب اسامی طوفانهای سال ۲۰۱۷ در سال ۲۰۲۳ بار دیگر مورد استفاده قرار خواهند گرفت. با این حال نام طوفانهایی که به دلیل خسارات مالی و جانی در خاطره ها باقی می ماند، از فهرست حذف می شود و مجددا مورد استفاده قرار نمی گیرد.

نام هاروی اولین بار در سال ۱۹۸۱ برای طوفان استفاده شد. شش طوفان دیگر نیز تاکنون این نام را داشته اند. به نظر می رسد با توجه به قدرت طوفانهای هاروی و ایرما در سال ۲۰۱۷ دیگر از این دو نام در آینده استفاده نشود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازدید ماکرون از جزیره سن مارتین یکسال پس از ایرما

یک هفته پس از آتش سوزی‌های هاوایی؛ جستجوها ادامه دارد و هویت بسیاری از قربانیان مشخص نیست

مرگبارترین آتش‌سوزی‌های جنگلی در تاریخ ایالات متحده؛ حریق در هاوایی به جایگاه پنجم رسید