Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

چهار فرمانده شبکه حقانی در افغانستان کشته شدند

چهار فرمانده شبکه حقانی در افغانستان کشته شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گزارش وزارت داخله افغانستان، یکشنبه شب ۱۹ سنبله (شهریور) نیروهای ویژه پلیس این کشور طی یک عملیات ویژه در روستای انعام در ولایت لوگر، فرماندهان یک گروه شبکه حقانی را هدف قرار دادند.

بنا به این گزارش در جریان این عملیات هدفمند، «دریاخان» مشهور به خالد که یکی از طراحان حمله تروریستی ماه حمل (فروردین) به ساختمان واحد حفاظت از شخصیت های دولتی بود، همراه چند فرمانده دیگر شبکه حقانی کشته شده‌اند.

حمله شبکه حقانی در ۳۱ ماه حمل ۶۴ کشته و ۳۴۷ زخمی برجای گذاشت و به گزارش وزارت داخله افغانستان این گروه در راه‌اندازی حملات انتحاری در ولایت لوگر و ولایات همجوار نقش مهمی داشتند.

گزارش مزبور می‌افزاید در عملیات یکشنبه شب، علاوه بر دریاخان، سه فرمانده کلیدی دیگر این شبکه به نام های عبدالرحمن، مشهور به عمری، سازنده مواد انفجاری مورد استفاده در ولایت لوگر، و قاری ارشاد و ملا هیبت الله نیز کشته شده اند.

در حمله ۳۱ حمل به ساختمان واحد حفاظت از شخصیت های دولتی افغانستان، ابتدا یکی از مهاجمان برای هموار کردن راه حمله به داخل ساختمان کامیونی پر از مواد منفجره را در نقطه پر جمعیت نزدیک به این واحد منفجر کرد که عمده تلفات و مجروحان این حمله را موجب شد.

وزارت داخله افغانستان گفته است که در مجموع عملیات یکشنبه شب خود، توپهای ۷۵ و ۸۲ میلی متری، راکت انداز و انواع سلاح های سبک متعلق به گروه های مهاجم در ولایت لوگر را ضبط کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش‌ها به تروریستی اعلام شدن سپاه پاسداران در کانادا؛ ایران اقدام اتاوا را «مشمئز کننده» خواند

کانادا سپاه پاسداران را سازمان تروریستی اعلام کرد

یک شبکه رسانه‌ای منتسب به داعش در اسپانیا متلاشی شد