Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

روحانی ایرانی در مکه مورد ضرب و شتم قرار گرفت

روحانی ایرانی در مکه مورد ضرب و شتم قرار گرفت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گفته نمایندگی آیت‌الله خامنه‌ای در امور حج و زیارت، عده‌ای ناشناس غروب چهارشنبه ۱۵ شهریور (۶ سپتامبر) در مکه به حسين اسماعيلي، روحاني كاروان شماره ۱۳۰۰۵ اصفهان حمله کردند.

این اتفاق زمانی رخ داد که وی در حال حرکت به سمت هتل محل اقامت خود بود. رییس سازمان حج و زیارت می گوید که افراد ناشناس پس از مجروح ساختن آقای اسماعیلی با موتور سيكلت از محل حادثه گریخته‌اند. به گفته حمید محمدی این روحانی که از ناحيه كتف و پهلو مجروح شده بود به سرعت به بيمارستان منتقل شده و تحت درمان قرار گرفته است.

آقای محمدی در مصاحبه ای با شبکه دو تلوزیون ایران گفت: «روز گذشته یک فرد ناشناس به یکی از روحانیون که در مسیر هتل بوده حمله می‌کند و سه ضربه به وی می‌زند. روحانی مصدوم با کمک پزشک کاروان و آمبولانس به سرعت به بیمارستان منتقل می‌شود. در بیمارستان رسیدگی‌های لازم انجام گرفته و چون وضعیت وی مناسب بوده به جراحی نیاز نمی‌شود. به گفته پزشک مربوطه این روحانی ظرف چند روز آینده از بیمارستان مرخص خواهند شد.»

وی در ادامه افزود: « ما بلافاصله موضوع را به وزارت حج عربستان و به پلیس منتقل کردیم. پلیس عربستان تیم‌هایی را برای بررسی صحنه جرم ارسال کرده و نهایتا به ما گزارش دادند که سه نفر را به عنوان مظنونان این حادثه دستگیر کرده‌اند. از آنجایی که بحث امنیت برای ما بسیار مهم است، ماجرا را با جدیت از طریق کانال‌های رسمی وزارت حج عربستان دنبال می‌کنیم.»

در پی تنش‌ها بین دو کشور ایران و عربستان سعودی، ایرانیان سال گذشته نتوانستند در مراسم حج شرکت کنند اما با مذاکرات صورت گرفته در سال جاری، زائران ایرانی توانستند در مراسم حج امسال حاضر شوند.

بیشتر بخوانید: حج با لنز سیاست؛ تحلیلی بر حضور زائران ایران، قطر و میانمار در عربستان

هیات‌های ایران و عربستان از اماکن دیپلماتیک خود در دو کشور دیدار می‌کنند

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز حج در سایۀ نگرانی‌های امنیتی؛ عزم عربستان برای درآمدزایی بیشتر

شمار قربانیان مراسم حج در گرمای ۵۱ درجه عربستان از هزار نفر گذشت

پیش‌بینی درآمد دستکم ۱۰ میلیارد دلاری برای عربستانی‌های مکه با آغاز مناسک حج